Prázdniny za:

?
O školce
Nástěnka
Co se děje
U nás v Duhové kuličce
  Na zahradě
  Ve školce
  Na vycházce
  Tradiční akce
Co nabízíme
Fotogalerie
Dokumenty
   ÚvodNavštivte naši galerii


00929207


09.07.2019 10:26
proběhla akualizace
co se děje


Elektronické odhlašování obědů:
v provozu


Aktuální teplota:
31.62 °C
Na sluníčku.

 Dnes je sobota 20.července svátek má Ilja zítra Vítězslav  

A jaká je naše zahrada?

Naše školka se pyšní krásnou rozlehlou zahradou, která nabízí dětem mnoho podnětů a možností pro jejich rozvoj a to v každém ročním období.

Nachází se na ni mnoho stromů a keřů, které nejen že v horkých letních měsících poskytují stín, ale především dětem nabízejí prostor pro hru, stavbu úkrytů a domečků i různé pohybové aktivity jako je například lezení či houpání na větvích vzrostlých keřů šeříku či probíhání a kličkování mezi nimi...

Tyto přírodní prostory mají své kouzlo v podobě mnoha živých tvorů, které se tu ukrývají a dětem tím nabízí příležitost k jejich nacházení, zkoumání a pečování o ně.

Pískoviště

Máme zde vybudována dvě pískoviště z nichž jedno je kryto „živou“ stříškou, která na pískoviště vrhá stín a navozuje dětem pocit soukromí. Děti pro hru s pískem mají k dispozici množství pomůcek a hraček přispívajících k jejich hmatovému, manipulačnímu a orientačně prostorovému rozvoji.

Hrací prvky

Naše zahrada je doplněna prolézačkami, klouzačkou a houpadly, kde si děti také užívají spoustu legrace zároveň rozvíjejí tělesnou zdatnost a posilují svalstvo.

Děti mohou svůj pobyt na zahradě zpestřit stavbou například silnice či různých ohrádek pro hru z dlažebních kostek podporující prostorovou orientaci, rozvoj tvořivosti a spolupráce.

Bosá stezka

K dominantám naší zahrady patří nově vybudovaná  BOSÁ STEZKA, která má především vliv na prevenci zdravého růstu dětí.

"I ty nejdůmyslněji konstruované značkové boty jsou pro člověka nepřirozené. Tvarované moderní podrážky mají za úkol pohlcovat „nárazy“, vyrovnávat nerovnosti a stavět nohu do určité pozice, tedy dělat to, k čemu je naše noha přirozeně uzpůsobena. Čím více se toho bota snaží udělat za naši nohu, tím menší má noha šanci plnit svou přirozenou funkci, ochabuje a bývá to začátek potíží nejenom s chodidlem, ale i s jinými částmi našeho těla.

Chození bez bot po nerovném terénu je zdravé, uvolňující, nabíjí energií a radostí. Naše bosá chodidla se rázem stanou zdrojem mnoha poznatků. Začneme vnímat teplotu, vlhkost i proměny terénu, zcela samozřejmě se začneme vyhýbat hmyzu či hlemýžďům, stáváme se součástí přírody. Prostřednictvím našich nohou se tak dostaneme opět do přímého kontaktu se zemí, vrátíme se ke kořenům lidské přirozenosti. Stimulací reflexních bodů na chodidlech aktivujeme imunitu, studené nohy se prohřejí. Mimořádně pozitivní vliv má chůze naboso na prevenci vzniku plochých nohou. Při chůzi bez bot se zapojují správně všechny svaly, které ovlivňují správný vývoj klenby.

Stačí jen sundat boty a dělat to, co naši předkové dělali odnepaměti... Jít naboso! "

Zdroj: ://www.zemeraj.cz/stezka-naboso/

Záhonky a bylinková zahrádka

K běžným činnostem na naší zahradě patří také péče o záhonky jahod, které se nám odměňují slaďoučkými plody a políčko brambor, které na podzim společnými silami vykopeme a poté upečeme v ohni. Zde se děti učí nejen základy pěstitelství, ale také vážit si práce a vidět její výsledky.

Díky bylinkám děti zpestřují své smysly, učí se poznávat jednotlivé bylinky podle čichu či chutě. Bylinky využíváme třeba na ochucení vody v horkých letních dnech při pobytu venku, nepohrdneme ani čerstvě natrhanou pažitkou, kterou si sami nasypeme na chleba, nebo jen tak na výzdobu a provonění školky.

 

Hádanka pro Vás :-)

Co děti dělají na fotografii vpravo?  ►►►

  • Odpověď: Sledují traktor při obdělávání pole. :-D Děti si samy přinesly lavičku a posuďte sami, jak moc je to zaujalo...

 

 

 

Zimní radovánky

V zadní části zahrady je vybudovaný svah, který hojně využíváme především v zimě, kde si užíváme bobování a jízdě na lopatách. Tyto zimní sporty jsou vhodné pro posílení svalstva a to především břišního a zádového… zkuste si sjet kopec na lopatě, kde je nutno mít zvednuté nohy i trup aby vám to pořádně svištělo a zopakujte to nejméně 50x a to nedošla řeč na to, si ten kopec ještě 50x vyšlápnout nahoru…

Mimo zimní sporty nabízí naše zahrada také dostatek prostoru pro hrátky se sněhem od koulování přes různé sněhové stavby až po vyhazování sněhu vyhrnováky, které se stalo velice oblíbeným.