Prázdniny za:

?
O školce
  Základní informace
  Provoz MŠ
  Třídy
  Personál
  O co usilujeme
Nástěnka
Co se děje
U nás v Duhové kuličce
Co nabízíme
Fotogalerie
Dokumenty
   ÚvodNavštivte naši galerii


00929207


09.07.2019 10:26
proběhla akualizace
co se děje


Elektronické odhlašování obědů:
v provozu


Aktuální teplota:
30.88 °C
Na sluníčku.

 Dnes je sobota 20.července svátek má Ilja zítra Vítězslav  

Provoz mateřské školy

Provozní doba: od 6:15 do 16:00 hodin

Organizace dne:

6.15 - 8.00

scházení se dětí, přivítání s paní učitelkou podáním ruky, průběžné činnosti se zaměřením na rozvoj jednotlivých oblastí připravené učitelkou nebo volná hra dětí dle vlastního výběru

8.00 - 8.30

svačina probíhající postupně

8.30 - 9. 00

komunitní kruh, případné oslavy dětí, hlavní činnosti dle týdenních plánů, zdravotní cvičení, seznamování s jógou, pohybové a taneční hry, jazyková chvilka

9.00 - 9.15

hygiena, oblékání, příprava na pobyt venku

9.15 -11.00

pobyt venku (hry, vycházky, volný pohyb, výlety)

11.00-11.15

převlékání, hygiena

11.15-12.00

oběd, hygiena, převlékání

12.00-13.00

relaxační odpočinek – četba nebo poslech pohádek, poslech relaxační hudby

13.00-14.00

postupné vstávání, zájmové činnosti, individ. logopedická práce s dětmi s vadnou výslovnosti, zdravé pískání s předškoláky

14.00-14.30

odpolední svačina

14.30-16.00

odpolední hry dle výběru dětí, za příznivého počasí pobyt na zahradě, odchod z MŠ

 

Stravování

Svačiny jsou dětem podávány v jednotlivých třídách, na oběd děti dochází do školní jídelny, která je součástí budovy mateřské školy. Po celý den mají děti možnost podle potřeby se napít, uspokojovat svoje hygienické návyky a potřeby, uvolnit se a odpočinout si. 

K informovanosti rodičů o stravě využívá paní vedoucí jídelny ing. Zuzana Jezberová nástěnky v šatně a internetové strány www.zscerekvice.org/jidelna.

Jíme rozmanitou a pestrou stravu s dostatkem zeleniny a ovoce. Ke stolování poskytujeme dětem příjemné prostředí a dostatečný časový prostor, nespěcháme na ně a do jídla děti nenutíme.

Na oslavu svátků a narozenin...

Milí rodiče, rozhodli jsme se, že v rámci našeho programu podporující zdravý životní styl, upustíme od sladkých bonbónů a přejdeme na jiné mlsky, na kterých si pochutnáme stejně, ale nebudou zatěžovat náš organismus. Proto vás prosíme na oslavu narozenin a svátků vašich dětí můžete přinést např.: ovoce či zeleninu i sušenou, kterou si zde společně nakrájíme a podělíme se. Nepohrdneme též ani po domácku napečenými dobrůtkami :-) Děkujeme za pochopení.

Pobyt venku 

Délka pobytu venku je závislá na počasí, za příznivého počasí se prodlužuje. Výše uvedené časy u jednotlivých činností nejsou vždy přesné, nedržíme se jich striktně, dáváme prostor i podnětům, které přinese den a nápadům dětí podle momentální situace.