Prázdniny za:

?
    Základní škola
   Co se děje
   Co se dělo
   Soutěž
   Akce
   Družina
   Projekty
   Kroužky
   Historie
   ÚvodNavštivte naši galerii


01024754


30.09.2020 13:59
proběhla akualizace
co se děje


Elektronické odhlašování obědů:
v provozu


Aktuální teplota:
19.19 °C
Na sluníčku.

 Dnes je čtvrtek 1.října svátek má Igor zítra Olívie/Oliver  

   Projektový den 24.9. Hradec Králové-2., 4. r. - vloženo (2020-09-30) - škola I.stupeň
Projektové dny jsou součástí plánů školy, zpestřují výuku, dále pomáhají žákům při rozvíjení poznávacích procesů, tvořivosti, představivosti. Naše škola se snaží zajistit pro děti zajímavé programy z různých oblastí. Veškeré tyto aktivity jsou zčásti zdarma - hrazeny z projektu Šablony, které vyhlášuje MŠMT. Ve čtvrtek 24. září se žáci 2. a 4. třídy  aktivně zúčastnili projektového dne a navštívili středisko ekologické výchovy SEVER v Hradci Králové - téma bylinky.

Více zde..   Projektový den se včelkou - vloženo (2020-09-22) - škola I.stupeň
V úterý se prvňáčci a třeťáčci vydali do Ekologického centra Sever v Hradci Králové. Čekal nás připravený program o životě včel. Děti si hravou formou vyzkoušely vyhledávat voňavé kytičky, sbírání pylu a nektaru, vyrobily si z včelího plástu svíčku, dozvěděly se řadu zajímavých a pro většinu nových informací. 

Více zde..   Karneval - vloženo (2020-03-02) - škola I.stupeň
Stalo se již tradicí, že naše škola pořádá každoročně pro děti maškarní karneval. Ani letos tomu nebylo jinak. V tomto roce jsme se vydali hodně daleko - a to na cestu do vesmíru. Karneval se vydařil, děti odcházely domů spokojeny.

Více zde..   Projektové dny - práce s keramikou - vloženo (2020-02-24) - škola I.stupeň
Práce s keramickou hlínou je velmi zajímavá činnost. Pro děti, které s ní pracovaly, byla to velmi netradiční a zajímavá aktivila. Keramička - paní Markéta Procházková dětem  vysvětlila a ukázala, jak se s hlínou pracuje. Žáci zapojili svou fantazii, seznámili s technikami využívaných při této činnosti.

 

Více zde..   Vánoční vystoupení - vloženo (2020-02-10) - škola
Každý rok se na naší škole koná pro veřejnost vánoční vystoupení. Žáci vždy nacvičují program již od začátku listopadu, v prosinci potom předvedou své hudební, herecké, pěvecké či pohybové dovednosti. Nezapomene se také na jarmark, kde si návštěvníci mohou zakoupit drobné předměty, které  vyrobili starší žáci.
 

Více zde..   Mikulášská nadílka - vloženo (2019-12-10) - škola I.stupeň
Je tu měsíc prosinec, adventní čas a s ním také doba návštěvy Mikuláše, čertů, anděla ve škole. Děti netrpělivě čekaly, některé s trochou strachu. Věděly, že si občas zazlobí a nyní vyjde najevo. Ale dopadlo pro všechny dobře.

 

Více zde..   Vánoční tvoření - vloženo (2019-12-09) - škola I.stupeň
Nastala doba adventu - období čtyř neděl před vánočními svátky; čas radostného očekávání a příprav na Vánoce. S nástupem adventu pravidelně pořádáme ve škole vánoční tvoření pro rodiče a děti.

 

Více zde..   Halloweenský den - vloženo (2019-11-01) - škola I.stupeň
Halloween je starý anglosaský lidový svátek, slaví se výdy 31. října - den před křesťanským svátkem Všech svatých. U nás nemá dlouhou tradici, ale čím dál víc získává větší oblibu. Škola se v tento den proměnila ve strašidelný dům. Sešlo se spousta masek – čarodějnic, kostlivců, duchů, upírů, ale také dýně.

Více zde..   Drakiáda - vloženo (2019-10-23) - škola I.stupeň
Každoročně na podzim se děti těší na podzimní atrakci - pouštění draků. Ve škole se na 1. stupni uskutečňuje drakiáda. Hlídáme si počasí - aby pěkně foukal vítr a pak vyrazíme do terénu. Letos jsme využili hřiště, jelikož pole neposkytovalo vhodné podmínky.

Více zde..   Bramborový týden - vloženo (2019-10-22) - škola I.stupeň
Pravidelně každým rokem na počátku měsíce října na 1. stupni probíhá týden brambor. Žáci si povídají o pěstování této důležité plodiny, jakou úlohu zaujímají v našem jídelníčku, jaký je jejich význam v potravinářském průmyslu.

 

Více zde..   Festival Jičín - vloženo (2019-10-21) - škola I.stupeň
Festival Jičín - město pohádky se pravidelně koná druhý týden v měsíci září. Paní učitelky na 1. stupni si v jednotlivých třídách připravují pro své žáčky různé činnosti a zábavu k danému tématu.

Více zde..   Rozloučení se čtvrťáky - vloženo (2019-07-02) - škola I.stupeň
Jako každý rok jsme se museli na "malé škole" rozloučit se čtvrtým ročníkem. Žáci si pro ostatní děti a jejich učitele připravili pestrý program s občerstvením. Soutěžilo se, hrála hudba, malovalo na obličej atd. Moc se jim to povedlo.

Více zde..   Hurááá na výlet!!! - vloženo (2019-06-14) - škola I.stupeň
Tentokrát se 1. a 2. třída vydala do Častolovic, kde děti navštívily nejen zámek, ale zasoutěžily si i v krásném parku a nakrmily zvířátka v místní ZOO. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.

Více zde..   Den dětí - vloženo (2019-06-04) - škola I.stupeň
Mezinárodní den dětí se slavíme vždy první červnový den. Každý tento svátek pojímá různě. Dospělí pořádají různé akce, sportovní činnosti, atrakce. Den dětí má za úkol upozorňovat veřejnost na jejich práva a potřeby. Jsou naše budoucnost, je nutné do nich investovat čas, dostatečně se jim věnovat.
 

Více zde..   Školní výlet Ostrá u Lysé n. Labem - vloženo (2019-06-03) - škola I.stupeň
Když se řekne slovo skanzen, každý si představí soubor budov, které se nacházejí ve volné přírodě. Zachovávají lidovou kulturu, návštěvníkům přibližují život lidí v dřívějších dobách. Velmi známý a hojně navštěvovaný je Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Jedná se o historické centrum řemesel, součástí je také krásná bylinná zahrada.
 

Více zde..   Čarodějnický den - vloženo (2019-05-07) - škola I.stupeň
Filipojakubská noc, pálení čarodějnic je starý zvyk, koná se vždy na 30. dubna. Je to den, na který se těší mnoho dospělých, ale hlavně děti. Chystají si masky, startují košťata, připravují se na večerní pálení ohňů. Na školách paní učitelky chystají čarodějnické reje spojené se soutěžemi a hrami. Vatry tu nehoří, jen malé ohníčky, kde si děti opečou buřty.

Více zde..   Bovýsek ve škole - vloženo (2019-05-06) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 25. 4. proběhla v 1., 2. a třetí třídě návštěva maskota Bovýska z projektu "Ovoce do škol". V tomto doprovodném programu se žáci dozvěděli

některé informace o důležitosti správného stravování.

Více zde..   Dopravní výchova, jízda zručnosti - vloženo (2019-05-03) - škola I.stupeň
Dopravní výchova je velmi důležitá a neodmyslitelná součást vzdělávání, pomáhá získávat znalosti při pohybu na silnici, dále předcházet zbytečným úrazům dětí. Proto se s ní začíná již v mateřských školách. Často se také stane, kdy ratolest upozorní svého rodiče, že nedodržel správně dopravní předpis. Dopravní výchova má za úkol zlepšovat bezpečnost všech účastníků silničního provozu.   Uklízíme Česko, Den, Země - vloženo (2019-05-02) - škola
Den Země je událost, která je připomínána každoročně 22. dubna. Soustřeďuje se na ekologii a ochranu našeho životního prostředí. Do oslav tohoto významného svátku se zapojuje čím dál tím více lidí ve světě. Uvědomují si tím, jak je důležité chránit naši planetu. Chtějí žít a bydlet v hezkém prostředí, nikoliv na smetišti a ničit si své životní prostředí.

Více zde..   Planetárium Hradec Králové - vloženo (2019-04-17) - škola I.stupeň
Hvězdárny a planetária nabízejí dětem i dospělým naučné pořady, připravují také různé denní a večerní audiovizuální programy z oblasti astronomie a kosmonautiky. Velmi oblíbené jsou interaktivní pořady v digitálním provedení. Dále je tu možné pozorovat Slunce a různé objekty ve vesmíru pomocí speciálních dalekohledů.

Více zde..   Velikonoční tvoření - vloženo (2019-04-16) - škola I.stupeň
Když se řeknou Velikonoce, každý si vybaví hezké jarní počasí, vrbové pomlázky, koledující děti. Na svátečně prostřených stolech je mnoho jarně laděných ozdob, které náleží k tomuto svátku. Jsou to hlavně kraslice, beránci, kuřátka, zajíčci. Na školách se pořádají velikonoční tvoření pro rodiče a děti.

Více zde..   Plavecký výcvik - vloženo (2019-04-15) - škola I.stupeň
Každým rokem žáci 2. - 4. třídy absolvují plavecký výcvik. Cílem je, aby odstranili počáteční strach z vody a naučili se plavat. Kurz je součástí tělesné výchovy a je zakotven v školních vzdělávacích plánech.

Více zde..   Karneval - vloženo (2019-03-22) - škola I.stupeň
Vánoce a vysvědčení minuly, je tu doba masopustní a s ní také čas karnevalů a rejdění masek. Týká se nejenom dospělých, ale samozřejmě hlavně dětí. Právě ty si ho vždy řádně užijí. Mohou se převléknout do těch nejroztodivnějších masek a pěkně si za zvuků hudby zařádit.

Více zde..   Vánoční vystoupení - vloženo (2019-02-26) - škola
Advent se chýlí pomalu ke konci, Vánoce jsou již za dveřmi. Tento čas není jen o nákupech a shánění dárků pro své blízké. Má hlavně svůj duchovní obsah, je dobou příprav na nejkrásnější svátky v roce. Děti na školách nacvičují pro tento čas vánoční vystoupení.

Více zde..   Vánoce u zvířátek v lese - vloženo (2018-12-13) - škola I.stupeň
Vánoce již klepou na dveře. Jsou to odjakživa svátky hojnosti, štědrosti a plné veselí. Neměli by se z nich těšit jen lidé, ale také zvířátka. Na podzim děti sbírají kaštany, žaludy a bukvice, na těch si potom v zimě pochutnává lesní zvěř.

Více zde..   Vánoce u zvířátek v lese - vloženo (2018-12-13) - škola I.stupeň
Vánoce již klepou na dveře. Jsou to odjakživa svátky hojnosti, štědrosti a plné veselí. Neměli by se z nich těšit jen lidé, ale také zvířátka. Na podzim děti sbírají kaštany, žaludy a bukvice, na těch si potom v zimě pochutnává lesní zvěř.

Více zde..   Mikulášská nadílka - vloženo (2018-12-10) - škola
K tradičním předvánočním zvykům, které se týkají dětí a na něž se ony těší, jsou Mikuláš, čerti, andělé. V předvečer svatého Mikuláše je navštěvují a rozdávají jim dárky. Čert mají naopak za úkol postrašit či symbolicky potrestat zlobivé ratolesti.
 
 

Více zde..   Vánoční tvoření - vloženo (2018-12-03) - škola I.stupeň
Začíná měsíc prosinec a s ním i adventní čas. Lidé si zdobí své příbytky. Na školách se pořádají vánoční dílny. Setkávají se tu rodiče, prarodiče, děti a učitelé. Všichni zúčastnění si vyrábějí různé ozdoby, věnečky a jinou dekoraci. Všichni si tak zpestřují předvánoční čas.

 

Více zde..   Dýňové odpoledne - vloženo (2018-10-31) - škola I.stupeň
Podzimní období je v plném proudu, konec října je tady. S ním se vážou pravidelná dýňová odpoledne, která jsou čím dál tím více v oblibě. Děti si při nich užijí spousty legrace, svými výtvory si zpestří doma zahrady či balkony.
 

Více zde..   Drakiáda - vloženo (2018-10-12) - škola I.stupeň
Když se řekne slovo drakiáda, každému se hned vybaví hezký podzimní den, přiměřené větrné počasí, spousta barevných draků, ale hlavně nedočkavé dětské tváře.

Více zde..   Dopravní hřiště Hořice - vloženo (2018-10-05) - škola I.stupeň
Jako každý rok i letos se čtvrťáci jeli projet na dopravní hřiště v Hořicích. Zkusili si jízdu podobnou té ve městě. Učili se správně a včas reagovat na dopravní značení, pouštět chodce na přechodu atd. Nakonec si vyplnili test určený cyklistům. Tři uspěli a byli odměněni. Všichni si jízdy i testy po půlroční přípravě zkusí opět v květnu.

Více zde..   Tongo - vloženo (2018-06-22) - škola I.stupeň
Dne 21. 6. navštívili žáci 3. a 4. třídy herní centrum Tongo v Hradci Králové. Vyhráli si, pokoupili dobroty a všichni se ve zdraví vrátilismiley.

Více zde..   Dopravní hřiště v Hořicích - vloženo (2018-06-20) - škola I.stupeň
5. dubna čtvrťáci navštívili již podruhé dopravní hřiště v Hořicích, aby někteří odjeli s řidičským průkazem na jízdní kolo. Povedlo se to pouze čtyřem dětem, ostatní museli skládat zkoušky ještě ve škole. Nakonec se testy zadařili všemwink.

Více zde..   Dětský den - vloženo (2018-06-04) - škola I.stupeň
1. června se v mnoha zemích každoročně slaví Mezinárodní den dětí. K této příležitosti se konají různé kulturní a sportovní akce. Děti jsou naše budoucnost, je nutné o ně pečovat, upozoňovat na jejich potřeby a práva.

Více zde..   Školní výlet 5.třídy - hlavní město Praha - vloženo (2018-06-01) - škola II.stupeň
Tradiční výlet páťáků proběhl za největších květnových veder, ale vydařil se.

Více zde..   Školní výlet - hrad Kost - vloženo (2018-05-31) - škola I.stupeň
Opět se blíží konec školního roku. Obsahy učebních plánů jsou již pomalu splněny; nastává doba exkurzí a školních výletů. Ty nejsou jen jakousi tečkou za zdárným ukončením roku, slouží také k získávání nových poznatků, poučení a v neposlední řadě také relaxaci.

Více zde..   Beseda se spisovatelkou - vloženo (2018-05-21) - škola I.stupeň
Již od dětsví by děti měly být vedeni ke čtení a kladnému vztahu ke knihám. Čtením rozvíjíme naši slovní zásobu, obohacujeme své vědomosti. Každá přečtená kniha je vždy cennou zkušeností pro náš život, ze které můžeme jednou čerpat.

Více zde..   Malování v parku - vloženo (2018-05-16) - družina
Ve středu 3.května nám počasí přálo a tak jsme pro děti připravili  výtvarnou soutěž malování v parku.

Více zde..   Jízda zručnosti - vloženo (2018-04-27) - škola
Dopravní výchova je důležitá pro každého člověka, je potřeba ji propagovat již u malých dětí, brát jako každodenní součást života. Žáci probírají témata dopravní výchovy v prvouce a přírodovědě. Prakticky pak absolvují na kolech jízdy zručnosti.
 

Více zde..   Zápis nových prvňáčků - vloženo (2018-04-25) - škola
Prvňáčky vítala u vchodu starší děvčata s dárečkem a doprovázela je do učebny, kde probíhal zápis. Děti, pokud chtěly, prokazovaly své znalosti z matematiky a řečové schopnosti, výtvarný projev a sebeobslužnost. Pod dohledem rodičů zvládaly vše bez problémů.

Více zde..   Skupina Pernštejni - vloženo (2018-04-24) - škola

Umělecká Agentura Pernštejni z Pardubic zajišťuje pro žáky výukové pořady a různá vystoupení s historickou tématikou. Zábavnou formou se žáci seznamují s dějinami, kterými si prošlo lidstvo v české zemi i v cizině. Své programy zpestřují humorem a zapojováním dětí do jednotlivých aktivit.


Více zde..   Den Země - vloženo (2018-04-24) - škola
Den Země se na celém světě slaví 22. dubna. Tento den každoročně patří planetě Zemi. Jde o svátek našeho domova, životního prostředí, všeho, co nás obklopuje. Letos byl zaměřen na celosvětové znečištění naší přírody plasty.

Více zde..   Planetárium v Hradci Králové - vloženo (2018-03-23) - škola I.stupeň
22. 3. 2018 se žáci 3. a 4. třídy podívali do Planetária v HK. V unikátní 3D projekci prozkoumali vesmír, dostali se na planetu Zemi, Mars, Jupiter, dále na Měsíc a Slunce. Na noční obloze viděli mnoho souhvězdí. Promítání ukončila pohádka. V kopuli navštívili také obří dalokohled, se kterým na odrazové desce pozorovali Slunce. Bylo to velmi poučné a zajímavéblush.

Více zde..   Velikonoční tvoření - I. stupeň - vloženo (2018-03-23) - škola
Po roce jsme se zase sešli k jarnímu tvoření. Do misky s travičkou nebo mechem jsme si vyrobili dvě ovečky a doplnili další dekorací. Dále si děti vytvořily krásný velikonoční košíček z papíru. Jaro může konečně začítsmiley.

Více zde..   Dětský karneval - vloženo (2018-03-08) - škola I.stupeň
Rok se minul s rokem, u moci je stále ještě měsíc únor – i když už ne na dlouho. Je čas, kdy probíhá doba masopustů, karnevalů a rejů masek, kdy se může každý hezky vyřádit v těch nejroztodivnějších převlecích.

Více zde..   Tancování s pejskem. - vloženo (2018-03-01) - družina
Ve školní družině jsme se seznámili se slovem dogdancing, neboli tancování s pejskem.

Více zde..   Třídění odpadu - vloženo (2018-02-19) - škola I.stupeň
Třídění odpadu patří k návykům, který by měl získat a osvojit si každý člověk na naší planetě již od útlého věku. Většina obyvatel toto dodržuje, protože jim není lhostejné, že netříděním ničí životní prostředí. Také by si lidé měli uvědomit a snažit se, aby se snažili snižovat množství vyprodukovaného odpadu.

Více zde..   Zima ve školní družině - vloženo (2018-02-13) - družina
Zimní počasí nám moc nepřeje,ale přesto jsme se vydali do lesa za zvířátky.

Více zde..   Vánoční ladění na zámku - vloženo (2017-12-12) - škola II.stupeň
Těšíme se na Vánoce, advent si zpříjemníme tvořením dekorací společně s dětmi i rodiči.

Více zde..   Plavecký výcvik - vloženo (2017-12-12) - škola I.stupeň
Děti na první stupni základní školy každoročně absolvují plavecký výcvik v počtu 10i dvouhodinových lekcí. Podporuje ho Česká unie školního plavání a také Asociace plaveckých škol. Cílem je, aby děti již od raného věku neměly strach z vody a také zvládly techniky plaveckých stylů.

 

Více zde..   Mikulášská nadílka - vloženo (2017-12-12) - škola
První adventní neděle již minula, je začátek prosince a všechny děti očekávají Mikuláše, anděla a čerta, těší se  také na nadílku. Jejich příchod je známkou toho, že Vánoce již klepou na dveře

Více zde..   Šermíři - vloženo (2017-11-29) - škola I.stupeň
Historický šerm má dlouhou a bohatou tradici. Na ni navazuje také činnost profesionálních šermířů. Nesetkáváme se s nimi pouze ve filmech, knihách, hradech a zámcích. Navštěvují také školy, kde žákům předvedou něco ze svého umění.

Více zde..   Přednáška o plazech - vloženo (2017-11-29) - škola
V říši zvířat se nacházejí skupiny, které vždy upoutávají pozornost člověka - a tou jsou plazi. Děti se o nich učí ve škole, setkáme se s nimi v ZOO či ve volné přírodě. Na školách se pořádají různé přednášky a ukázky těchto živočichů.

Více zde..   Klub přátel divadla - předplatné Klicperovo divadlo - vloženo (2017-11-24) - škola II.stupeň
Každým rokem využíváme nabídky Klicperova divadla na zájezdové předplatné pro mládež. Také letos se nám přihlásili zájemci o kulturní zážitky.

Více zde..   Vánoční tvoření - vloženo (2017-11-23) - škola I.stupeň
Blíží se nejkrásnější svátky roku - Vánoce. Každý rok vždy přemýšlíme, jakou si zakoupit či vyrobit dekoraci, jak si zkrášlit naše domovy. Pravidelně se pořádají na naší škole dílny, kde si každý účastník vytvoří své dílko.

Více zde..   Dopravní výchova - 4. třída - vloženo (2017-11-13) - škola I.stupeň
Na konci září jsme se zúčastnili dopravní výchovy v Hořicích. Zjistili, jsme, co všechno se musíme naučit, abysme získali průkaz řidičesurprise. Je toho dostwink.

Ale do dubna to určitě zvládneme.

Více zde..   Podzim ve školní družině - vloženo (2017-11-07) - družina
Podzimní činnost ve ŠD je zaměřena na výrobky z papíru a přírodního materiálu.

Více zde..   Dýňové odpoledne - vloženo (2017-10-25) - škola
Konec října patří v jiných zemích neodmyslitelně svátku Halloweenu, lidé se převlékají do různých strašidelných kostýmů, děti pak chodí koledovat. Dalším hlavním zvykem je dlabání dýní, tento se přenesl i k nám.

Více zde..   Bramborový týden - vloženo (2017-10-18) - škola I.stupeň
Září rychle uteklo, nastal měsíc říjen a s ním každoroční "bramborový" týden. Děti si vždy připomínají důležitost této zeleniny. Nikdo si už nedovede představit důležitost této potraviny v našich jídelníčcích.

Více zde..   Drakiáda - vloženo (2017-10-17) - škola I.stupeň
Listí na stromech se hezky zbarvuje, příroda se chystá k odpočinku. Je to známka, že podzim je tady. A s tímto ročním oíbdobím přicházejí také podzimní radovánky - oblíbené pouštění draků.

Více zde..   Jičín - město pohádky - vloženo (2017-10-16) - škola I.stupeň
Tradičně každým rokem se začátkem měsíce září koná v Jičíně kulturní festival Jičín - město pohádek, který se zaměřuje hlavně na děti. Je oslavou pohádek, do města právě v tomto období příjíždí mnoho návštěvníků.

Více zde..   Školní výlet 1. a 2. třídy - vloženo (2017-06-20) - škola I.stupeň
 

Prohlídka zámku byla pro děti velmi zajímavá, téměř pohádková, děti pohotově odpovídaly na dotazy průvodkyně. Střelba na divokou kozu horskou probudila v dětech soutěživost a mnoho provazochodců v touze po sladké odměně na konci lana překonalo samo sebe. Cesta oborou podle mapy představovala dobrodružství se šťastným koncem. Hned u vstupu do zvěřince si děti nakoupily krmení pro zvířátka a spravedlivě je podělily. Žonglování s průvodním slovem pobavilo i poučilo a když přišlo na řadu číslo s ohněm, někteří diváci z prvních řad se  raději stěhovali dál. A zmrzlina? Ta všem chutnala a byla třešničkou na dortu.

Více zde..   Školní výlet 3.a 4. třída - vloženo (2017-06-12) - škola I.stupeň
Děti ze 3. a 4. třídy jely dne 6. června na školní výlet, navštívily naše hlavní město - Prahu. Čtvrťáci se navíc o ní učí v hodinách vlastivědy. Praha je příliš veliká na to, aby si během jediného dne děti všichno prohlédly. Navštívily Muzeum Karla Zemana a Petřín. A bylo na co koukat. Žáci měli možnost se blíže seznámit s tvorbou počátečních filmových triků a animací. Některé z nich si mohli vyzkoušet. Také na Petříně v bludišti to bylo prima. Soustava zakřivených zrcadel, která humorně deformuje postavy lidí, nenechala nikoho bez smíchu. Ani se odtud dětem nechtělo. Cestou zpět jsme se ještě zastavili na krátké občerstvení v McDonaldu a potom již hurá domů. Rok rychle uběhne a my zas vyrazíme na nějaký zajímavý výlet.

 

Více zde..   Dopravní výchova 4. třída - vloženo (2017-06-05) - škola I.stupeň
Dne 30. května absolvovali naši čtvrťáci v Hořicích druhou částku kurzu dopravní výchovy. V měsíci dubnu si procvičovali dopravní značky, křižovatky, zkoušeli testy "nanečisto", aby potom uspěli při zkouškách. Bohužel se všem nezadařilo. Nevadí, znovu si procvičí ve škole, druhé kolo bude jistě úspěšné. Velkou tečkou za celou akcí byla dobrá zmrzlina. Však si ji děti také zasloužily.

Více zde..   Devítka na výletě - vloženo (2017-06-05) - škola I.stupeň
Deváťáci v ZOOsmiley

Více zde..   Dětský den se strašidly a skřítky - vloženo (2017-06-05) - škola I.stupeň
Každý kraj, obec, dům, les, rybník, zkrátka vše má své skřítky a strašidýlka. Některá jsou hodná, chrání nás a pomáhají, na jiná si raději dáváme pozor. Ale tak či tak jsou tu s námi a musíme s nimi počítat. To vzali v úvahu všichni žáci národní školy a po přednášce s barevnými ukázkami těchto spolutvorů se vydali na výzkumnou cestu a chtěli se o jejich životě dovědět co nejvíce. Prvňáčci hledali skřítka lučního, druháčci domácího, třeťáci vodního a nejstatečnější čtvrťáci lesního. Všichni byli v bádání úspěšní a odměnou jim byl nalezený poklad a občerstvení od skřítka. Ve škole si pak skřítky namalovali nebo vyrobili a velká výstavka na chodbě svědčí o skutečné existenci těchto postaviček. Kdo chce, ten věřísmiley!

Více zde..    - vloženo (2017-05-15) - škola
Tato soutěž je vyvrcholením dlouhé přípravy, hlavně u nejmladších žáků. Všechno je pro ně nové. Pohyb v přírodě jen podle fáborků, nutnost správného čtení a zápisu, plnění úkolů. Soustředění je proto namístě, jak zachycuje naše foto. Důležité je, že se nikdo neztratil, všichni se včas vrátili a s pěknými výsledky a dobrou náladou.

Tak zase za rok u Vavřinečku!

Více zde..   Čtvrťáci u hasičů - vloženo (2017-05-10) - škola I.stupeň
V úterý 9. května se žáci 3. a 4. třídy vydali na exkurzi k profesionálním hasičům na Čepro. Děti si prohlédly auta, která se používají k výjezdům a zásahům, měly možnost se blíže seznámit s veškerou technikou a vybavením. Dále si prohlédly dispečink - ústředí celého areálu. Pro některé děti toto nebyla žádná novinka, jelikož pravidelně navštěvují kroužek mladých hasičů. I tak to byl pro všechny hezký zážitek.

Více zde..   Zemědělský den - vloženo (2017-05-09) - škola I.stupeň
Dne 5. 5. 2017 navštívili žáci třetí třídy Zemědělský den v Sověticích. Bylo to úžasně strávené dopoledne, ve kterém se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací, mohly si vyzkoušet spoustu dovedností, ke kterým se v běžném životě nedostanou - např. dojení, mletí zrn mezi kameny, práci s hlínou, sestavování z kusů dřeva různé obrazce. Procvičily se také v mysliveckých znalostech, poznávaly stopy, zvěř podle srsti, luštily křížovku a mohly si také vytvořit magnetku s datlem. Připraveno bylo i občerstvení ve formě zmrzliny. Na závěr jsme prošli příbytek pro telátka. Dětem se akce velmi líbila a všichni jsme si to moc užili.

Více zde..   Vítání jara - vloženo (2017-05-04) - družina
I v letošním roce jsme ustrojili Morenu a vypravili se k Bystřici s přáním, ať je už zima pryč a můžeme se těšit na jaro.

Více zde..   Čarodějnický den - vloženo (2017-05-03) - škola I.stupeň
Poslední dubnový večer se od nepaměti traduje ve znamení pálení čarodějnic. Někdy je známý také pod jmény Filipojakubská a Valpuržina noc či Beltiny. Děti se vždy těší, že si tohoto dne pěkně užijí, a to v různých strašidelných převlecích.

Více zde..   Jízda zručnosti - vloženo (2017-05-02) - škola I.stupeň
Skončil duben - Měsíc bezpečnosti. Pravidelně se děti v tomto měsíci více věnují dopravní výchově. Současně absolvují jízdu zručnosti, snaží se získat a zautomatizovat potřebné znalosti pro jízdu na kolech. Ty potom praktikují v silničním provozu.

Více zde..   Zápis nových prvňáčků - vloženo (2017-04-24) - škola I.stupeň
Zápis do první třídy je pro předškoláky vždy velkou událostí, na kterou se většinou těší. Děti z místní mateřské školy se přišly podívat v předstihu, aby těšení bylo konkrétní a beze strachu z neznámého prostředí. Podle nových pravidel pro zápis chodily děti se svými rodiči  do školy průběžně. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet svoje znalosti a zručnost při plnění připravených úkolů. Na závěr obdrželi budoucí žáci diplom a drobné dárečky od starších kamarádů.

Více zde..   Velikonoční ladění - vloženo (2017-04-10) - škola II.stupeň

Více zde..   Velikonoční dílny - vloženo (2017-04-04) - škola I.stupeň
Je předposlední březnový den, letošní svátky jara - Velikonoce se sice slaví až polovině měsíce dubna, děti se však na ně těší již od Vánoc. Na prvním stupni naší školy jsme s předstihem v tento den pořádali velikonoční dílny pro rodiče a děti.

Více zde..   Aprílový den ve 4. třídě - vloženo (2017-04-04) - škola I.stupeň
Čtvrťáci se již několik dní těšili na Apríla, přemýšleli, koho a čím "vyšplouchnout". Letošní první duben vyšel na sobotu, proto si děti udělaly svůj "Aprílový den" v pátek 31. března. Přinesly si humorné oblečení, dopoledne zpestřily různými soutěžemi. Také vymýšlely, jaké předměty by zavedly do "Aprílové školy". Nechyběly ani humorné dárečky. Dopoledne všem rychle uteklo, všichni si užili plno legrace.

Více zde..   Dětský karneval - vloženo (2017-02-21) - škola I.stupeň
Předposlední únorovou sobotu dne 18.2. bylo ve škole rušno, pořádal se zde tradiční dětský karneval. Letošní téma byla pohádka "Dlouhý, Široký a Bystrozraký". Kdo by neznal tuto Erbenovu pohádku? Ta naše však proběhla trochu jinak, odehrála se v dnešní době. Děti dorazily v různých karnevalových převlecích, nejvíce bylo princezniček. A jak by také ne? Vždyť do této pohádky patří. Děti měly možnost si zasoutěžit, zatančit, dostatečně vyřádit. Tak zase za rok.                                                                                                                Ještě jednou děkujeme sponzorům, kteří přispěli na karneval, bez jejich pomoci by nebylo možné ho uskutečnit.

Více zde..   Plavecký výcvik - vloženo (2017-02-17) - škola I.stupeň
Od 8. prosince do 16. února jezdily děti z 2. - 4. třídy na plavecký výcvik. Pravidelně každý čtvrtek dorazily do hořického bazénu, kde je čekalo celkem deset dvouhodinových lekcí. Ještě před zahájením výcviku byli všichni žáci seznámeni s organizací kurzu a také poučeni o dodržování pravidel bezpečnosti. Druháčci měli zpočátku trochu obavy, jak bude výcvik probíhat, ty je však brzy opadly.

Více zde..   Skupina Pernštejn - O gotice - vloženo (2017-02-15) - škola
V úterý 14. února naši školu navštívili členové šermířské skupiny Pernštejn. Žákům přiblížili vlastivědné učivo z období gotiky, dobu, kdy u nás vládl rod Lucemburků. Vyprávěli dětem o historických postavách - o Janu Lucemburském, Karlu IV., Václavovi IV., a Zikmundovi. Současně ukázali, jak se žilo v této době, předvedli zbraně a dobové ustrojení.

Více zde..   Interaktivní výstava Dvůr Králové - vloženo (2017-02-08) - škola I.stupeň
Děti naší školy již po několik let navštěvují Městské muzeum ve Dvoře Králové, které pořádá interaktivní výstavy. Žáci se zde dozví zajímavosti z různých oblastí, např. ze života zvířat, něco z naší historie a mnohé jiné. Setkají se zde také s různými exponáty, které jinak znají pouze z knih, vyprávění či médií.

Více zde..   "Zdravá pětka" - vloženo (2017-02-06) - škola I.stupeň
Ve dnech 30. a 31. ledna na 1. stupni proběhl projekt Zdravá pětka, který pořádá nadační fond Albert. Název tohoto projektu vznikl proto, aby si děti již od útlého věku uvědomovaly, že by se měly denně pětkrát stravovat, každý den jejich jídelníček obsahoval ovoce a zeleninu, dodržovaly správný životní styl.

Více zde..   Vánoční tvoření ve 4. třídě - vloženo (2016-12-22) - škola I.stupeň
Adventní čas se rychle blížil, každé úterý od měsíce listopadu jsme se ve 4. třídě s plným nasazením pustili do činností jako jsou obkreslování stříhání, lepení, barvení, psaní. Nejvíce nás bavila práce s přírodním materiálem. Začali jsme Adventem, skončili jako každoročně svícínky. Dárky jsou již zabaleny, doma schovány na tajném místě a čekají na své adresáty. 

Více zde..   Vánoce u zvířátek - 4. třída - vloženo (2016-12-20) - škola I.stupeň
V pondělí 19.prosince po velké přestávce vzali čtvrťáci tašky s tvrdým pečivem a hurá směr Lysice. Vyhlédli jsme vhodné místo, abychom zde nadělili pochoutky. Zvířátka si je brzy jistě najdou, žádné sousto nepřijde nazmar. Také jsme se dohodli, že sem v lednu opět zavítáme a zvířátkům přilepšíme v tuto nehostinnou roční dobu.Máme tu poslední pracovní týden v letošním kalendářním roce. Ještě před odchodem na vánoční prázdniny si 4. třída vyšlápla do lesa, aby zvířátkům nadělila dárky v podobě dobrůtek. Však jim to také děti slíbily.

Více zde..   Vánoční vystoupení - vloženo (2016-12-15) - škola
Adventní čas bude pomalu na vrcholu, Vánoce již klepou na dveře. Pro tuto příležitost si žáci naší školy připravili vánoční vystoupení. Návštěvníci uslyšeli písničky, básničky, shlédli tanečky a hranou pohádku Vánoce u Rumcajsů. Svými výkony se pochlubily také děti, které navštěvují základní uměleckou školu, ty si nacvičily koledy a básničky.

Více zde..   Mikulášská nadílka - vloženo (2016-12-07) - škola
Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš, přišel s čertem na koláč. Takto začíná písnička, kterou děti často zpívají Mikulášovi. Od rána ve škole panovala nervozita, děti čekaly, zda je letos nezapomenou navštívit Mikuláš s andělem a čertem. Čekaly, dočkaly se. Ošklivý čert se snažil všem nahánět hrůzu. Trochu měli obavy "hříšníci". Ukázalo se však, že čert ve skutečnosti není vůbec zlý. Nehledaly se jen prohřešky, ale také samozřejmě se chválilo.

Více zde..   Recyklohraní - vloženo (2016-11-29) - škola I.stupeň
Naše škola je již po několik let přihlášena do školního recyklačního projektu s názvem Recyklohraní. Jeho cílem je to, aby se děti naučily a následně pak pomáhaly k recyklaci vysloužilých baterií a drobných elektrozařízení, naučily se získávat vědomosti o ochraně životního prostředí.

Více zde..   Vánoční tvoření na 1. stupni - vloženo (2016-11-29) - škola I.stupeň
Nastal adventní čas, doba počínajícího shonu pořed Vánocemi. Na naší škole pravidelně pořádáme vánoční tvoření pro rodiče a děti. Vloni si účastníci odnášeli ozdobičky, letos pro změnu krásné sněhuláčky. Aby jednomu nebylo smutno, každý si vytvořil hnedle dva. Stačily k tomu pouze pár bílých ponožek, těstoviny na výplň, mašle, nůžky a trochu šikovnosti.

Více zde..   Podzimní ladění - vloženo (2016-11-24) - škola I.stupeň
Podzim je pomalu za námi. V toto roční období se příroda začíná měnit, chystá se pomalu na zimu. Při výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme si ve 4. třídě povídali o přírodě, hráli si s barvami, kreslili, stříhali, poznávali krásy podzimních barev.

Více zde..   Den pozdravů u čtvrťáků - vloženo (2016-11-24) - škola I.stupeň
Na 21.11. připadá světový Den pozdravů. Každý den slyšíme okolo sebe nazdar, ahoj, čau, dobrý den. Děti se od malička učí základům slušného chování, mezi ně patří samozřejmě zdravení. Víme, koho, kdy a jak máme pozdravit. My jsme si ve 4. třídě takový Den pozdravů udělali sami pro sebe.

Více zde..   Drakiáda - vloženo (2016-11-03) - škola I.stupeň
Každým rokem na podzim se děti těší na školní drakiádu. Letos nám počasí delší dobu nepřálo, stále totiž nefoukal ten správný vítr. Dráčci byli nachystáni, děti sledovaly počasí. Konečně se podařilo! Nastal listopad, konečně ve středu 2. listopadu začalo foukat, po velké přestávce jsme tedy šli vypustit dráčky do povětří.

Více zde..   Dýňové odpoledne - vloženo (2016-10-24) - škola
Halloween je starý anglosaský svátek, který se slaví 31.října dne před naším svátkem Všech svatých - Dušičkami. V tento večer se lidé převlékají do různých strašidelných kostýmů. Hlavním zvykm je dlabání dýní. Na naší škole se s mírným předstihem konalo dne 21. října Dýňové odpoledne pro rodiče a děti. Dýní a dýniček různých tvarů a velikostí se sešlo spousta.

Více zde..   Bramborový týden - vloženo (2016-10-17) - škola I.stupeň
Ve dnech 10.-14. října proběhl na naší škole "bramborový týden". Slovo brambory se skloňovalo ve všech pádech. V hodinách matematiky děti počítaly bramborové slovní úlohy, v hodinách českého jazyka si četly bramborové básničky, v jednotlivých třídách si děti vyráběly oblíbená strašidélka Bramboráčky. Čtvrťáci napsali pohádku "O bramborovém království".

Více zde..   Dopravní výchova - vloženo (2016-09-29) - škola I.stupeň
Každým rokem se žáci 4. třídy zúčastňují projektu Dopravní výchova pro děti. Dne 27.9. jsme navštívili dopravní hřiště v Hořicích. Děti vytvořily dvě skupiny - cyklisté a chodci, po určitých intervalech se prostřídaly. Dohlíželi nad nimi pan instruktor spolu s paní učitelkou, aby řádně dodržovaly dopravní předpisy.

Více zde..   Jičín - město pohádky - vloženo (2016-09-13) - škola I.stupeň
Každý rok věnujeme první týden v září pohádkám. Letos se nám sešlo cirkusové téma zápisu prvňáčků s pohádkovým cirkusem v Jičíně. Do města spojeného s Rumcajsem, Mankou a Cipískem jsme sice nevyrazili, ale cirkusové vyrábění, kreslení a povídání nám ve škole nechybělo. Projekt jsme zakončili v pátek cirkusovým průvodem po Cerekvici a zábavnými soutěžemi před školou. Někteří z vás pokračovali o víkendu i přímo v Jičíně.

Více zde..   Divadélko pro školy Hradec Králové - vloženo (2016-09-13) - škola
Opět nás navštívilo Divadélko pro školy se svým vzdělávacím a hlavně zábavným představením. Menší žáci zhlédli pohádku Nová dobrodružství veverky Zrzečky. Herci s loutkami lesních zvířátek nám předvedli, kam až to může dojít, když se nevhodně chováme v lese a společně jsme našli panu myslivci hodinky a zachránili lesní zvířátka. Těšíme se na shledanou. A co větší žáci?

Více zde..   Rozloučení se čtvrťáky - vloženo (2016-07-12) - škola I.stupeň
Jako každý rok nás čeká v červnu loučení se čtvrťáky. Opouští svou třídu s paní učitelkou a příští rok z nich budou na "velké škole" páťáci. Abychom jen nesmutnili, loučíme se zvesela. Program si děti vymýšlí samy za přispění svých rodičů. Všem pomocníkům děkujeme. Čtvrťáci nás překvapili i krásným rozloučením na konci školního roku ve velké škole při předávání odměn, viz další článek.

Více zde..   Recyklohraní - vloženo (2016-07-12) - škola
Pravidelně se zúčastňujeme celostátního programu Recyklohraní. Projekt je zaměřen na ekologickou likvidaci obalů . Žáci školy se hravou formou a plněním úkolů dozvídají jak s obaly nakládat. Odměnou jsou jim za to nasbírané body. Škoda, že se soutěží většinou účastní jen děti z 1.stupně. Ve škole sbíráme vybité baterie a drobná elektrozařízení. Body z nasbíraných baterií a soutěží můžeme vyměnit za dárky pro děti, kterými ohodnocujeme další soutěže. Například sportovní, Vavřineček a nebo nakoupíme materiál či pomůcky pro děti do školy. Proto jsme rádi, že se v tomto školním roce zapojilo do sbírání mnohem více dětí. :-)

Více zde..   bojiště Chlum - vloženo (2016-06-27) - škola I.stupeň
Konec školního roku je tady, my jsme splnili jeden z posledních bodů našeho celoročního školního plánu. Ve čtvrtek 23.6. se žáci 2.- 4. třídy vydali na poznávací výlet - bojiště na Chlumu, kde se 3.7.1866 odehrála prusko-rakouská válka. Nejprve jsme si prohlédli pietní místo zvané Osarium, také vysvětlili, k čemu vlastně slouží.

Více zde..   Dětský den - vloženo (2016-06-13) - škola I.stupeň
Letošní dětský den se konal dne 2.června. Počasí nám přálo, nálada byla výborná, děti se těšily na soutěže, předem si nejprve opekly buřty.

Více zde..   Pěší výlet na Velký Vřešťov - vloženo (2016-06-13) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 10.6. se žáci 2. - 4. třídy vydali na pěší túru na Velký Vřešťov. Čtvrťáci si pro mladší kamarády připravili úkoly, proto na cestu vyrazili o chvíli dříve. Paní učitelky pomáhaly dětem s hledáním lístků s danými úkoly a také dohlížely, aby je děti řádně plnily.

Více zde..   Krajské kolo soutěž Mladých zdravotníků - vloženo (2016-05-27) - družina
Dne 25.května  se družstvo z naší školy zúčastnilo krajského kola soutěže HMZ.

Více zde..   4.ročník - Dopravní hřiště - vloženo (2016-05-27) - škola I.stupeň
Jako každý rok se čtvrťáci vydali do Hořic vybojovat průkaz cyklisty. Čekala je jízda na dopravním hřišti a testy ze znalostí pravidel silničního provozu. Uspěla jich většina. Ostatní čekala druhá možnost ve škole. Průkaz cyklisty teď hrdě nosí s sebou všichni čtvťáci. :-)

Více zde..   Výlet do Šťastné země - vloženo (2016-05-27) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 26.5. se vydali žáci 1. až 4. třídy na školní výlet do Radvánovic. V srdci Českého Ráje jsme si užili den plný zábavy. Děti měly radost z obrovské vzduchové trampolíny, dřevěného hradu, lanovky a dalších herních prvků.

Více zde..   Zemědělský den v Sověticích - vloženo (2016-05-13) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 12. 5. ZAS Mžany ve svém středisku v Sověticích pořádalo tradiční Zemědělský den. Této akce se zúčastnili žáci 3. třídy. Shlédli zde přehlídku chovných plemen skotu, navštívili chlév s telátky a mladými jalovičkami. Nebyla to jen zvířátka, výstava byla doplněna také technikou, která slouží zemědělcům při jejich práci.

Více zde..   soutěž Mladých zdravotníků Jičín - vloženo (2016-05-11) - družina
Tak jako každý rok se děti  ve zdravotním kroužku při školní družině  základy první pomoci. Své znalosti prověřily v soutěži v Jičíně v oblastním kole " Mladých zdravotníků"pořádané Oblastním spolkem ČČK Jičín.

Více zde..   Den Země - vloženo (2016-04-27) - škola I.stupeň
V pátek 22.dubna jsme na 1.stupni oslavili Den Země. Projektový den jsme neplánovaně začali nácvikem evakuace v kosmických kostýmech, ale návštěvy mimozemské civilizace jsme se dočkali v zápětí. Ufonci přiletěli v raketě a byli moc roztomilí. Měli problém s tříděním odpadů na jejich planetě. Rádi jsme jim pomohli a předvedli, jak s přebytečnými věcmi naložíme u nás.

Více zde..   Aprílový den - vloženo (2016-04-26) - škola I.stupeň
Na 1. dubna se žáci 3. třídy těšili, slavil se Apríl. Den, kdy si každý může z někoho udělat "Dobrý den", den plný srandiček. Děti si přinesly vtipné oblečení, nezapomněly na hunorné dárečky pro kamarády jako například čerstvý vzduch z Norska (jistě dobře osvěžil obdarovaného), speciální čistič oken, baterie (bohužel vybitá), rozum v prášku a mnohé jiné.

Více zde..   Velikonoční tvoření - vloženo (2016-04-01) - škola I.stupeň
Nastalo jaro, příroda kolem nás ožívá, každý se těší na příchod hezkého a slunečného počasí. Současně s příchodem jara vždy nastávají přípravy na jarní svátky - Velikonoce. Dne 21.3. se na 1. stupni konalo oblíbené "Velikonoční tvoření" pro rodiče a děti.

Více zde..   Dětský karneval - vloženo (2016-03-02) - škola I.stupeň
Je karnevalový čas, čas masek a převleků, doba, kdy se užije spousta legrace. Naše škola není v tomto pozadu, dne 27.2. uspořádala tradiční karneval. Děti mají rády zvířátka, a tak jsme se všichni vydali do zoologické zahrady. Byly připraveny různé soutěže spojené se zvířátky, dále se děti mohly vydovádět u hudby.

Více zde..   Plavání - vloženo (2016-02-29) - škola I.stupeň
Další kurz plavání je za námismiley! Vody už se nikdo nebojí, naučili jsme se spoustu plaveckých stylů, dostali mokré vysvědčení a diplom. Už se těšíme na příští rok.

Více zde..   Už jsme zapsaní! - vloženo (2016-02-03) - škola
Při příchodu do školy čekali na děti žáci čtvté třídy s dárečkem a dovedli je do první třídy. Po společném zahájení se budoucí prvňáčci rozdělili do skupinek a procházeli jednotlivá stanoviště, kde plnili zadané úkoly. Cvičili, počítali, vyprávěli, malovali, vázali mašličky a prokazovali znalosti z běžného života. Na závěr si zazpívali, obdrželi diplom za zdárné zdolání zápisu a drobné dárečky od starších žáků.

Ještě si chvíli pohrají ve školkách a v září na shledanou ve škole!

Více zde..   Výprava za zvířátky - vloženo (2016-01-11) - družina
V pátek 8.ledna jsme se vydali do lesa, kde jsme zvířátkům nadělili pamlsky, které mají rády.

Více zde..   Vánoční dárky - vloženo (2015-12-22) - škola I.stupeň
A Vánoce již klepou na dveře. I když jsme teprve třeťáci, pustili jsme se s vervou do práce, abychom stihli vyrobit co nejvíce dárečků pro naše nejbližší. Nyní jsou již zabalené, brzy potěší obdarované.

Více zde..   Vánoce u zvířátek - vloženo (2015-12-21) - škola I.stupeň
V předvánočním čase nemyslíme pouze na cukroví a dárky, ale vzpomeneme si také na zvířátka v lese. I ona mohou mít přece své Vánoce. Jako v loňském roce, také letos se třeťáci dohodli, že jim přilepší, dají něco dobrého na zoubek. 

Více zde..   Mikulášská nadílka - vloženo (2015-12-16) - škola
Dne 7.12. naši školu navštívili Mikuláš s čertem a andělem. Ohlas zvonečku a řetězu bylo znamením, že jsou již v budouvě a postupně navštíví jednotlivé třídy a mateřskou školu. Děti byly zvědavy, co se bude dít. Zejména ve školce tato návštěva znamenala velikou událost. Čert vzbuzoval u některých malých dětí strach. Nakonec se ukázalo, že je to vlastně hodný čert, nikoho si s sebou do pekla neodnesl.

Více zde..   Vánoční tvoření - vloženo (2015-11-30) - škola I.stupeň
Vánoční ozdoby z korálků - to byla letošní náplň na výrobu netradičních ozdobiček. Předvánoční atmosféru si přišli do školy užít rodiče se svými dětmi v rámci dalšího ročníku tvoření, které pro ně připravily paní učitelky z 1. stupně.

Více zde..   Dýňové odpoledne - vloženo (2015-10-26) - škola I.stupeň
Na den 23.10. náš školní "ďýňový výbor" opět po roce uspořádal akci "Dýňové odpoledne". Do dlabání, vyřezávání a zdobení se všichni zúčastnění pustili s plnu vervou. Dýně různých velikostí a tvarů během chvíle měnily svou podobu. Vznikala tak různá strašidla, ta byla potom vystavena v přilehlém parku.

Více zde..   Interaktivní výstava Dvůr Králové n. L. - vloženo (2015-10-22) - škola I.stupeň
V úterý 20.10. žáci 2. - 4. třídy navštívili muzeum ve Dvoře Králové, aby zde shlédli výstavu plnou her, zábavy. Děti si mohly vyzkoušet, jak funguje naše tělo a jak zapojuje smyslové orgány. Některé z vystavovaných expnátů nebyly vůbec jednoduché.

Více zde..   Studijní pobyt žáků v Londýně - vloženo (2015-10-16) - škola

Více zde..   Exkurze - Planetárium Hradec Králové - vloženo (2015-10-16) - škola II.stupeň

Více zde..   Bramborový týden - vloženo (2015-10-08) - škola I.stupeň
V týdnu od 29. září proběhl na naší škole třadiční bramborový týden. Ve třídách jsme si pověděli něco z historie brambor, jak se k nám dostaly. Děti si přinesly z domu různé recepty na jídla z brambor; některé byly nově vymyšlené, přinesly též humorné. Dala by se z nich napsat nová kuchařka.

Více zde..   Když foukne ze strnišť - vloženo (2015-10-07) - škola I.stupeň
Babí léto, sucho, konečně alespoň mírný vítr a drakiáda mohla být zahájena. Pole za školou se zabarvilo běhajícími dětmi a nebe  mihotavými draky. Čtvrťáci pomáhali nejmladším kamarádům dostat draky do povětří  a udržet je tam co nejdéle. Vítězem se stal každý, kdo si drakiádu užil a měl z ní radost.

Více zde..   Dopravní hřiště - vloženo (2015-09-30) - škola I.stupeň
Jako každý rok se žáci 4.ročníku vypravili do Hořic na dopravní hřiště v areálu místního kempu. Čekala je praktická i teoretická příprava vedená zkušenými školiteli, kde si procvičili dopravní znalosti . Nejvíce se těšili na jízdu na kolech po silnici s dopravními značkami, na křižovatkách a přechodech.

Více zde..   Pohádkový týden - vloženo (2015-09-14) - škola I.stupeň
Každý rok začátkem září probíhá v Jičíně festival, který otvírá brány všem pohádkám. My jsme si ho na naší škole připomněli po svém. Nejen tedy do Jičína, ale do Cerekvice dorazilo také spousta pohádkových bytostí.

Více zde..   Školní výlet 6.tř. - Český ráj - vloženo (2015-08-27) - škola II.stupeň
Hurá na výlet v pondělí 8.6.2015. Kudy kam? ...

Více zde..    - vloženo (2015-08-19)
 

 

Více zde..   Zemědělský den - vloženo (2015-06-19) - škola I.stupeň
Prvním zážitkem bylo vozidlo, které pro nás přijelo. Tzv. "babosed" dětem rozzářil oči a nadšení z jízdy v něm nebralo konce. V Sověticích nám byla přidělena paní průvodkyně a ukázala dětem prostory pro chov krav, býků  a telat. Ani prohlídka traktorů a jiné techniky nezůstala bez radosti. Vyvrcholením bylo svezení kočáremtaženým koňmi.

Mezitím si děti pochutnaly na koláčích, vydatně je zapily a s krtečkem prošly celou dlouhou cestu od lnu až po kalhotky, samozřejmě s kapsami. Na závěr si nakoupily dárky (hlavně hořické trubičky) a potom stejným vozidlem na oběd. Bylo to opravdu vydařené dopoledne.

Více zde..   Jak se mění podkova - vloženo (2015-06-17) - škola I.stupeň
U Málků ve stájích na nás čekal pan kovář v kožené  zástěře a s hodným koníkem.  Ten poslušně na pokyn zvedl nohu, kovář mu sundal podkovu, očistil a ošetřil kopyto, přibil novou podkovu a začistil její přidělání. Děti poslouchaly, ptaly se a sledovaly vše, co dělal. Potom prošly s panem Málkem stáje, hladily si koně a pozorovaly vlaštovky, jak krmily mláďata v hnízdech, která ke stájím patří.

Více zde..   Tongo - Hradec Králové - vloženo (2015-06-15) - škola I.stupeň
Dne 11. 6. 2015 návštívili žáci třetí a čtvrté třídy centrum zábavy Tongo v Hradci Králové. Zde se vyřádili na trampolínách, průlezkách, jezdili na autech, zdolávali obří stěnu, ze které se mohli sklouznout po dlouhé skluzavce, někteří si vyzkoušeli relaxaci na masážních křeslech. Nechybělo také občerstvení v místním bufetu.

Více zde..   Dopravní výchova - IV.ročník - vloženo (2015-06-08) - škola I.stupeň
Letos již podruhé se žáci IV. ročníku zúčastnili dopravní výchovy v Hořicích. V praktické části předvedli jízdu na kole podle dopravních značek a nově i semeforů, v teoretické části pak museli složit testy. Počasí nám přálo, sluníčko nás hřálo celý den.

Více zde..   Dětský den ve školní družině - vloženo (2015-06-05) - družina
Hurá na Dětský den!

Více zde..   Školní výlet Ostrá u Lysé nad Labem - vloženo (2015-06-02) - škola I.stupeň
V úterý 26.5. se žáci 2. - 4. třídy vydali do historického centra řemesel a umění Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Na několik hodin se přenesli do středověku a zkusili se stát zručnými řemeslníky. Mohli si zde vyzkoušet provaznictví, knihtisk, drátenictví, výrobu svíček či mýdla, v neposlední řadě také rýžování zlata. V celém areálu se neplatilo korunami, ale groši. Některé výrobky si mohly děti zakoupit již hotové. Všichni byli zvědavi také na keltské palačinky, bramboráčky či jiné dobroty ve zdejší krčmě.

Více zde..   Dětský den - vloženo (2015-06-02) - škola I.stupeň
V pondělí 1. června se děti těšily do školy. Tento den proběhl jinak než obvykle. Paní učitelky si totiž pro ně připravily dopoledne plné soutěží. Hřiště u školy patřilo jen dětem. Soutěžilo se ve dvojicích v různých disciplínách. Prima náladu podpořilo krásné a teplé počasí.

Více zde..   Prvňáčci na Starých Hradech - vloženo (2015-05-27) - škola I.stupeň
Výběr školního výletu ovlivnilo téma zápisu současných prvňáčků. V lednu loňského roku totiž zápisili s drakem a tak se v závěru první třídy za draky vydali. Nejvíce draků pohromadě se nachází v komplexu hradu "Staré Hrady", který nabízí bohatý program a zábavu nejen pro děti, ale i pro hravé dospělé. Všemu vládne dračí král, který má  dračí královnu, princeznu a velké množství dračích pomocníků. Dračího krále musí všichni poslouchat a při příchodu k němu se mu každý musí poklonit.  Svá pravidla má i dračí království.

Více zde..   Orientační soutěž "Okolo Vavřinečku" - vloženo (2015-05-21) - škola I.stupeň
     Dne 18. 5. 2015 proběhla v Lysici poznávací soutěž "Okolo Vavřinečku". Pravidla byla stejná jako každý rok, soutěž byla rozdělena podle věkových kategorií. Prvňáčci si to letos vyzkoušeli, pro deváťáky to byla už jen rutina. Na druhý pokus nám počasí přálo, soutěž se vydařila.

Více zde..   "Čarodějnický den" - vloženo (2015-05-04) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 30.4. bylo na 1. stupni živo. Děti si z domu přinesly kostýmy čarodějnic a čarodějů, chystaly se na "Čarodějnický den". Naše škola se tak rázem proměnila v čarodějnické doupě. Do tříd tentokrát nevstoupily paní učitelky, ale ošklivé a neupravené kouzelnice. Děti se dozvěděly, proč se vlastně čarodějnice každoročně pálí. Následně si opekly buřtíky, zasoutěžily, pak je čekal "čarodějnický" oběd.

Více zde..   Velikonoční tvoření - vloženo (2015-04-13) - škola
Pětiletá tradice velikonočního tvoření rodičů s dětmi pokračovala i letos, na I.stupni ZŠ již 24.3. a na II.stupni o týden později 31.3.

Více zde..   Klub přátel divadla - Klicperovo divadlo - vloženo (2015-04-13) - škola II.stupeň

Více zde..   "Aprílový den" - vloženo (2015-04-01) - škola I.stupeň
Tradičně 1. dubna lidé, kteří mají rádi humor, šprýmy a vtípky, se těší na aprílové legrácky. Děti se nejprve dozvěděly, proč je tento den spjatý s žertíky. Jaký si kdo vymyslí, to už záleží na každém jedinci. Žáci si přinesli různé netradiční oblečení, zasoutěžili si, snažili se nachytat sebe navzájem a také paní učitelku. A že se jim to dařilo.

Více zde..   Velikonoční tvoření - vloženo (2015-03-25) - škola I.stupeň
Dne 24. 3. 2015 proběhlo na 1. stupni naší školy "Velikonoční tvoření" pro rodiče s dětmi. Vyrobili jsme si krásnou jarní dekoraci. Aby nám šla práce dobře od ruky, podávalo se občerstvení v podobě kávy, čaje, beránka, bábovky a perníku.

Více zde..   Loučení se zimou 19.3.2015 - vloženo (2015-03-20) - družina
Tak jsme se dočkali!

Ve čtvrtek odpolene jsme se vydali k Bystřici a vhozením Moreny do řeky, jsme se rozloučili se zimou. V letošním roce nám moc radovánek na sněhu nedopřála, tak ať už je raději pryč.

Více zde..   Vítání jara - "Kytičkový den" - vloženo (2015-03-20) - škola I.stupeň
V pátek 20. března u nás začalo jaro. Jarní počasí u nás panuje již delší dobu, to pravé a očekávané jaro dorazilo až dnes. My jsme ho uvítali po svém, naše třída připomínala rozkvetlou louku, a to výzdobou i prima náladou.

Více zde..   Dětský karneval - vloženo (2015-03-04) - škola I.stupeň
Kocour v botách, Batman, princezny, indiáni, Křemílek a řada jiných pohádkových postav se sešlo v sobotu 28. 2. na našem tradičním dětském karnevalu, letos s názvem "Karneval s Večerníčkem". Pro děti byl nachystán pestrý program plný soutěží, dále měly možnost se vydovádět při tanci. A že si to pěkně užily.

Více zde..   Planetárium v Hradci Králové - vloženo (2015-03-04) - škola I.stupeň
Dne 4. 3. 2015 navštívili žáci třetí a čtvrté třídy nové digitální Planetárium v HK. Ocitli jsme se uprostřed vesmíru, kolem nás padaly meteory, létaly družice a prozkoumali jsme také povrchy všech planet naší Sluneční soustavy.

Více zde..   Klub přátel divadla - vloženo (2015-02-16) - škola II.stupeň
Další divadelní sezóna nastala a my jsme navštívili druhé představení v předplatném: Labutí jezero. První bylo netradičně zpracované drama Romeo a Julie. Také druhé představení bylo v režii Davida Drábka, jeho zpracování děl je opravdu jedinečné.

Více zde..   Zima - vloženo (2015-02-06) - škola I.stupeň
Zima, zima tu je. Podle kalendáře sice ano, počasí tomu však nenasvědčuje. Sněhu je málo, užily si ho pouze děti, které jely na hory. Zimu jsme si udělali alespoň ve škole.

Více zde..   Lyžařský výcvikový zájezd a škola v přírodě - vloženo (2015-02-06) - škola
Poslední lednový týden jsme opět odjeli do Příchovic v Jizerských horách. Už jsme se těšili na sněhové pláně, když u nás sníh nebyl.

Tam jsme se oddávali lyžařskému umění a někteří spolužáci se konečně naučili lyžovat. Shlédněte i fotogalerii wink

Více zde..   Zápis do 1.tř. - Večerníček vítal budoucí prvňáčky - vloženo (2015-01-27) - škola
Zápis do školy je pro děti předškolního věku velkou událostí. Ti, co navštěvují naši mateřskou školu, přišli na návštěvu o pár dní dříve s paní učitelkou , aby si školu a třídu prohlédli. Také někteří mimocerekvičtí využili dne otevřených dveří a přišli se svými rodiči na zkušenou.

Proto v den zápisu byli všichni plni očekávání a počáteční nejistota opadla hned na počátku společně prožitého odpoledne. Večerníček a jeho pohádkoví kamarádi  je provázeli při plnění úkolů i při volných hrách.

Zápis splnilo a dárky od  starších kamarádů si odneslo všech 21 předškoláků. A podrobnosti ....dále

Více zde..   Projekt "Zdravé zuby" - vloženo (2015-01-21) - škola I.stupeň
Již po několik let se naše škola zúčastňuje projektu "Zdravé zuby". Cílem je to, aby se žáci naučili, jak předcházet zubnímu kazu. Hravou formou jsou zároveň motivováni k pravidelným návštěvám zubních ordinací. 

Více zde..   Výprava za zvířátky - 8.1.2015 - vloženo (2015-01-19) - družina
Radovánek na sněhu jsme si ani letošní zimu ještě moc neužili, ale přesto jsme stihli vyrazit do zasněženého lesa a odnést zvířátkům něco dobrého. 

Více zde..   Večerníček má narozeniny - vloženo (2015-01-09) - škola I.stupeň
Každý večer si děti nedočkavě sedají k televizi a čekají na kluka s papírovou čepicí - svého Večerníčka. Letos slaví již 50. narozeniny. My jsme se rozhodli ukrojit čas z vyučování a věnovat mu pozornost. Však si to plně zaslouží.

Více zde..   Recyklohraní - pohoštění bez elektriky - vloženo (2015-01-05) - škola I.stupeň
V celorepublikovém  projektu recyklohraní druhým úkolem v tomto školním roce je příprava občerstvení bez elektrické energie. Žáci třetího a čtvrtého ročníku si zkusili vlastnoručně vyrobit nepečené cukroví, jednohubky, zeleninové a ovocné talíře. Energie opravdu nechyběla a s chutí se všichni pustili do práce.

Více zde..   Soutěž "Nejoriginálnější " vánoční stromek - vloženo (2014-12-18) - škola I.stupeň
Vánoční stromek nemá u nás dlouhou tradici. Dnes se kromě živých stromků zdobí též umělé. My jsme se rozhodli vyhlásit ve 2. třídě soutěž o "nejoriginálnější" vánoční stromeček.

Více zde..   Vánoční zpívání a trhy - vloženo (2014-12-18) - škola
Vánoční vystoupení našich žáků se uskutečnilo v pondělí 15.prosince na hale zámku. Kromě hrané upravené pohádky O Jedličce se prezentovali i žáci navštěvující ZUŠ.  A co bylo největším překvapením?...

Více zde..   "Den dětství" - vloženo (2014-12-18) - škola I.stupeň
Každý si pod tímto svátkem může představit cokoliv. Vzhledem k tomu, že je tu předvánoční čas - čas pohádek, rozhodli jsme se u pohádky zůstat. Společně jsme vyrobili velký hrad a vymysleli si pohádku s názvem "Velká královská pohádka". Velká proto, že v ní účinkovaly všechny děti; královská, jelikož zde hrálo spousty princezen a princů.

Více zde..   Překvapení u "druháků" - vloženo (2014-12-18) - škola I.stupeň
A jsou tu opět Vánoce. Přemýšleli jsme, čím překvapíme naše nejbližší. Vyhrály to věnečky z popcornu. Paní učitelka nám je hezky zabalila, my jsme si k nim vyrobili přáníčka. Dále to byla stínidla a netradiční stromeček z papíru

Více zde..   Mikulášská besídka ve ŠD - vloženo (2014-12-12) - družina
I v letošním roce si pro nás paní vychovatelky připravily zábavné odpoledne  - Mikulášskou besídku.

Více zde..   Plavání - vloženo (2014-12-08) - škola I.stupeň
Všechny děti překonaly strach z vody a uplavaly alespoň kousek bez pomůcek. Na konci kurzu  proběhly závody, po nichž každý obdržel mokré vysvědčení.

Velký dík patří instruktorům, kteří se dětem plně a trpělivě věnovali.

Více zde..   Vánoční tvoření - vloženo (2014-12-08) - škola I.stupeň
Vánoce se rychle blíží a na naší škole se již stalo tradicí "Vánoční tvoření". Letos se uskutečnilo před první  adventní sobotou a nedělí. Rodiče spolu se svými dětmi vytvářeli vánoční dekorace z vypichovaného patchworku a menší děti, které ještě nejsou tak zdatné, si vyrobily vánoční stromeček z papíru.

Více zde..   Den pozdravů a den proti drogám - vloženo (2014-12-07) - škola I.stupeň
Den proti drogám 11.11. a Den pozdravů 21.11. si děti připomněly připraveným hravým programem. Soustředily se na pravidla společenského chování, zdravý životní styl a škodlivé návyky. Samy se snažily přijít na to, co lidskému zdraví škodí a co prospívá, proč jsou důležité pozdravy. Vytvořily si například leporelo plné pozdravů, shlédly pohádku o Trautenberkovi, sestavovaly a skládaly slova a věty týkající se tématu. Na zakončení napsaly svůj pozdrav na "balón štěstí" a společně ho vyslaly do neznáma.

Více zde..   Tradice - Mikulášská nadílka - vloženo (2014-12-05) - škola
Téměř každý se 5.prosince těší na návštěvu Mikuláše, anděla i čerta. Ve škole tuto tradici udržujeme již spoustu let, někdo je mírně pokárán, jiný pochválen a všichni dostávají dáreček - balíček s ovocem a sladkostmi. A jak to probíhalo ve třídách? ...čtěte dále

Více zde..   Divadélko pro školy - vloženo (2014-11-14) - škola
Oblíbené a osvědčené herce  "Divadélka pro školy" z Hradce Králové zveme pravidelně,  protože dovedou žáky zaujmout, zapojit do vystoupení a hlavně s nimi je legrace. Více informací čtěte dále...

Více zde..   Dýňové odpoledne - vloženo (2014-11-07) - škola
V pátek 24.října se od 16 hodin opět po roce konala tato oblíbená akce. Chcete vědět více? Čtěte tedy dále ...

Více zde..   Drakiáda - vloženo (2014-10-31) - škola I.stupeň
Opět uběhl rok a na žáky 1.stupně čekal další ročník "Drakiády". Děti si s nedočkavostí přinesly dráčky, bohužel však panovalo několik dnů bezvětří. Po více než týdnu to konečně vypuklo. Draci vzlétli většině žáků, což bylo prima. Při akci došlo také k úrazu dvou dráčků - jeden se namotal na telegrafní drát, druhý šel zrejmě trucovat do koruny stromu.

Více zde..   Den stromu - vloženo (2014-10-24) - škola I.stupeň
Dne 20. října mají všechny stromy svátek. Tradice oslav Dne stromů pochází z Nebrasky, kde byl tento svátek vyhlášen poprvé již v roce 1872. V ČR bylo první datum oslav stanoveno na 20. 10. 2000. Toto téma se prolínalo všemi předměty. Žáci si připomněli důležitost stromů na naší planetě, proto se k nim musíme chovat s úctou. Naším úkolem je stromy chránit a nezapomenout vysazovat také nové.

Více zde..   Florbalové úspěchy - vloženo (2014-10-22) - škola II.stupeň
Podzimní florbalové turnaje nám přinesly nečekané úspěchy, starší chlapci byli 13.10. na pěkném třetím místě ze sedmi zúčastněných - bohužel nepostoupili. Starší děvčata byla druhá, mladší dívky (14.10.) a mladší chlapci dokonce první (20.10.), tito jmenovaní postoupili do okresního kola.

Ve čtvrtek 6.11. se dostavil úspěch okresního formátu - mladší dívky postoupily do krajského kola! Gratulujeme!

 

Více zde..   Dopravní výchova - IV.ročník - vloženo (2014-10-20) - škola I.stupeň
Dne 16. 10. se 4. třída zúčastnila dopravní výchovy v Hořicích. I přes nepřízeň počasí si nakonec děti zajezdily i na vyznačené dráze, na které byly rozestavěny značky. Největším problémem byl kruhový objezd a zastavení na stopce. Ke konci školního roku si akci zopakujeme a ti, kteří napíší i správně testy, získají řidičský průkaz cyklisty.

Více zde..   Veselé dýně říjen 2014 - vloženo (2014-10-17) - družina

Čas vyřezávání dýní již nastal, a tak než budeme mít velkou dýňovou akci ve škole, tak jsme si veselé dýně ve školní družině předem namalovali. Nejlepší obrázky byly opět oceněny a kdo se zúčastnil, dostal také malou odměnu. Jaképak téma nás čeká v listopadu?

Více zde..   Mezinárodní den zvířat - vloženo (2014-10-13) - škola I.stupeň
4.říjen je považován za Mezinárodní den všech zvířat, proto se první stupeň rozhodl, že se k tomuto svátku připojí, jelikož jsou zvířátka všem dětem hodně blízká. Tomuto tématu jsme se ve všech třídách věnovali v různých předmětech. Ve čtení jsme si četli bajky, v prvouce a přírodovědě jsme si povídali o jejich způsobu života, v hudební výchově zpívali písničky a o výtvarné výchově jsme je různými technikami ztvárnili. Nezapomněli jsme se také zmínit o pomoci zvířátek při léčbě a terapii lidí.

Více zde..   Bramborový týden - vloženo (2014-10-07) - škola I.stupeň
Od 29. 9. do 3. 10. proběhl v naší škole projektový týden, který se týkal brambor. Do projektu se zapojili žáci celé školy včetně těch nejmenších ze školky a paní kuchařky nám celý týden vařily bramborové dobroty. Výtvory dětí byly vystaveny ve výloze vedle obchodu, aby si je mohla prohlédnout i veřejnost.

Více zde..   Kreslíme pohádku - vloženo (2014-09-24) - družina

I my ve školní družině jsme se zapojili do pohádkového týdne ve škole.

Více zde..   Pohádkový týden vyvrcholil čertovským rojením - vloženo (2014-09-15) - škola I.stupeň
V týdnu od 8. do 12.září probíhal spolu s Jičínem i v naší škole pohádkový týden. Byl věnován knihám Josefa Štefana Kubína " O Pelíškovi" a "Když se čerti rojili".  Pohádka o Pelíškovi probouzí v dětech vztah k přírodě, k rodině a k pohybu ve volné přírodě.K tomu směřovaly i naše aktivity. Vytrvalostní běh do Řáholce, vycházka do lesa v doprovodu myslivce a beseda s ukázkou dravých ptáků, o které se díky úrazu musí starat člověk.

V pondělí 8. 9. 2014 se žáci 2., 3. a 4. třídy vydali v rámci týdne Jičín - město pohádky na vycházku do lesa, kde na ně již čekali myslivec p. Boháč ze Skály spolu s jeho loveckým pejskem Ajkou. Děti zde dostaly za úkol ( ve vytýčené části lesa) vyhledat schované kožešiny lesních zvířat a části jejich vypreparovaných těl. Pan Boháč dětem poutavě vyprávěl různé zajímavosti o lesní zvěři. Poté následovalo hledání stop zvěře. Ty nejvhodnější si děti odlily do sádry a odnesly do školy, kde z nich vytvořily výstavku. Po splnění úkolů následovalo opékání buřtů. Počasí se vydařilo, nálada byla výborná. I když ke konci se začala projevovat únava, celou  akci si všichni řádně užili.

Pohádky o čertech mají děti v oblibě a proto jsme připravili "Čertovské rojení" pro malé čertíky za vydatné pomoci čertů větších i dospělých. Jediné, co naší akci nepřálo, bylo uplakané počasí.

Více zde..   Přednáška o ptácích - vloženo (2014-09-15) - škola
V rámci pohádkového týdne jsme pozvali do školy chovatelku ptáků z Třebovětic. A co jsme se dozvěděli? To se dovíte po kliknutí.

Více zde..   Loučení - vloženo (2014-08-26) - škola
Školní rok 2013/2014 jsme zakončili 27.června, ...klik

Více zde..   Školní výlet 8.tř. - vloženo (2014-08-26) - škola II.stupeň
Do Českého ráje cesta příjemná je, dudlajdáááá

Více zde..   Už jsme čtenáři - vloženo (2014-06-26) - škola I.stupeň
Stalo se tradicí, že ke konci školního roku navštíví prvňáčci Obecní knihovnu v Hněvčevsi. Seznámí se s fungováním a významem knihovny, prohlédnou si knihy jim určené a předvedou své čtenářské dovednosti. Potom jsou slavnostně pasování na "Čtenáře" svými staršími kamarády, již zdatnými čtenáři.

Více zde..   Co vše je možno vidět na Boháňce - vloženo (2014-06-20) - škola I.stupeň
V rámci poznávání našeho okolí ( také pro zlepšení  kondičky) jsme pěší túrou přes les  navštívili Boháňku. Obchodní centrum COOP nás osvěžilo, prořezávka památných stromů nás seznámila se zajímavou prací  výškových pracovníků,ve stájích u Málků na nás čekal pan kovář a kravínem s dojírnou nás provedla paní Bělinová. Čekání na autobus jsme si krátili na dětském hřišti a pak rychle do školy na oběd. 

Více zde..   Školní výlet - vloženo (2014-06-16) - škola I.stupeň
Blíží se konec školního roku a toto období je ve znamení školních výletů. I letos jsme využili nabídku agentury a v její režii navštívili zámek Častolovice, kde na nás mimo prohlídky zámku čekalo i vystoupení žonglérů, střelba z kuše, překonávání překážky pomocí dvou lan, mini ZOO a v neposlední řadě oběd - kuřecí řízek a bramborová kaše pod slunečníky zámecké restaurace. A velké horko nám pomohla mimo jiné překonat zmrzlina. Co jsme mohli chtít víc?

Více zde..   Dětský den ve ŠD - vloženo (2014-06-13) - družina

Na pondělní odpoledne bylo pro nás připraveno překvapení ke Dni dětí. Rádi jsme si zasoutěžily na šesti různých stanovištích, kde jsme za splnění dostávaly znamení obličejovými barvami. A to nás vždycky baví.

Více zde..   Den dětí s Večerníčkem - vloženo (2014-06-09) - škola I.stupeň
Téma letošní oslavy Dne dětí bylo "Povíme si pohádku a pak vzhůru do spánku" aneb "Pyžamová párty". Tím byly jasně dány kostýmy a celkové ladění soutěží. Zpestřením bylo opékání na ohništích za školou, která byla konečně nalezena a obnovena, neboť rekonstrukcí školy přišla truchu k úhoně.

Více zde..   Tongo - Hradec Králové - vloženo (2014-05-30) - škola I.stupeň
Dne 22. 5. 2014 se žáci III. třídy podívali díky  sponzorskému daru rodičů jedné naší spolužačky do hracího centra Tongo v Hradci Králové. Děkujeme!!!

Více zde..   Výlet do Prahy - III. a IV. ročník - vloženo (2014-05-30) - škola I.stupeň
Dne 29. 5. 2014 se žáci III. a IV. třídy zúčastnili školního výletu do Prahy. Navštívili Karlův most, Staroměstské náměstí a výstavu dinosauřích koster. I přes nepřízeň počasí se výlet vydařil.

Více zde..   Dopravní výchova - IV.ročník - vloženo (2014-05-30) - škola
Dne 27. 5. 2014 se děti opět v tomto školním roce zúčastnily dopravní výchovy v Hořicích. Tento projekt je určen žákům čtvrtých tříd, aby již od školního věku znali základní pravidla z dopravních předpisů.

Více zde..   Dopravní výchova - IV.ročník - vloženo (2014-05-30) - škola
Dne 27. 5. 2014 se děti opět v tomto školním roce zúčastnily dopravní výchovy v Hořicích. Tento projekt je určen žákům IV.tříd, aby již od školního věku znali základní pravidla z dopravních předpisů.

Více zde..   Zdravotnický kroužek pod vedením p.vychovatelky Věry Veckové - ukázka poskytování PP ve ŠD - vloženo (2014-05-16) - družina
Znalosti ze zdravotnického kroužku jsme předvedli ostatním dětem ve školní družině.

Více zde..   Vyhodnocení soutěže "Okolo Vavřinečku" - vloženo (2014-05-13) - škola
Tak se soutěžící konečně dočkali ve středu 7.května - napětí by se dalo krájet, pochvalu dostali všichni za vynaloženou snahu a odměny s diplomy jen ti nejlepší. Tento orientačně poznávací závod jsme letos pořádali již po desáté, opravdu se vydařil zejména díky nádhernému počasí.

Více zde..   Závod - vloženo (2014-05-12) - škola I.stupeň
Poslední duben byl nejen dnem "Čarodějnic", ale také vyvrcholením našich příprav na orientační a poznávací závod. Žáci všech ročníků absolvovali ve dvojicích vyznačenou trať, během níž plnili úkoly a prokazovali praktické znalosti. Prověřili si svou fyzickou zdatnost, obratnost (překážka v podobě lana), přesnost (střelba za vzduchovky, šipky, hod na cíl), pravidla první pomnoci, poznávali živočichy, rostliny, kulturní památky, dopravní, mapové a pochodové značky, ohniště a procvičili si orientaci v terénu. Počasí nám přálo a jubilejní 10. ročník nám přinesl jen radost. Všem zúčastněným ( žákům i organizátorům) patří dík. Budeme se těšit na ročník 11.! 

Více zde..   Jízda zručnosti - ovládám své kolo - vloženo (2014-04-29) - škola I.stupeň
V úterý 29.4.2014 vyvrcholil každoroční projekt dopravní výchovy "Jízdou zručnosti", kterou absolvovali všichni žáci naší školy. Nejmenší měli trať zjednodušenou, protože již udržení rovnováhy a změna směru jízdy je stojí velké úsilí. Radost nám však udělal fakt, že letos nebyl nikdo, kdo by na kole neuměl jezdit vůbec. Akci přálo i počasí.

Více zde..   Den Země - vloženo (2014-04-25) - škola II.stupeň
V úterý 22.dubna proběhla na naší škole soutěž ke Dni Země. Zúčastnili se všichni žáci 5. až 9. ročníku, družstva byla mezitřídní - někdy poradili starší, jindy naopak ukázali své znalosti mladší. A jaké byly úkoly? Chcete vědět více ... klikněte.

Více zde..   Vítání jara - vloženo (2014-04-14) - družina
Opět jsme rádi přivítali 25.3. jaro, protože jsme si zimy moc neužili.

Více zde..   Velikonoce jsou za dveřmi - vloženo (2014-04-14) - škola I.stupeň
Jaro  v přírodě je v plném proudu a svátky jara jsou ještě daleko. Ale my víme, že čas běží rychle a tak se na ně připravíme včas. Symbolem jara jsou mláďata a vajíčka. My spojili vajíčko a kuřátko, chuť do práce a šikovné ruce, práci rodičů a pomoc jejich dětí. A výsledek? Posuďte sami!

Více zde..   Plavání - vloženo (2014-03-13) - škola I.stupeň
Od prosince loňského roku do letošního února se žáci II. - IV. tříd zúčastnili plaveckého kurzu v Hořicích, kde se zdokonalili v plaveckých stylech. Ti nejmenší se přestali bát vody a do ukončení kurzu již všechny děti plavaly bez pomůcek.

Více zde..   A máme tu karneval! - vloženo (2014-03-12) - škola I.stupeň

Vyzdobená hlavní chodba, všude ruch, hudba a hlavně dobrá nálada. Jsme na maškarním karnevalu! Masky tancují, soutěží a vyzvedávají si výhry  losované tomboly. Ještě občerstvení a úplná spokojenost. Tak vypadalo první březnové sobotní odpoledne. Jaro a radost!

Více zde..   Klub přátel divadla - vloženo (2014-02-18) - škola II.stupeň
Návtěvy Klicperova divadla a Opery v Praze jsou pro zájemce z řad žáků 7. až 9.třídy nádherným kulturním zážitkem. Další informace po rozkliknutí wink.

Více zde..   Zimní škola v přírodě - vloženo (2014-02-18) - družina
I v letošním školním roce se uskutečnila i přes nepřízeň počasí ZŠvP  v Příchovicích ve dnech 26.1.- 1.2.2014.

Více zde..   Vánoce, Vánoce přicházejí - vloženo (2013-12-20) - škola I.stupeň
I přesto, že přetrvávající rekonstrukce školy nedovolila výzdobu oken a vchodových dveří a počasí krásný zimní čas nepřipomínalo ani náhodou, jsme nic neponechali náhodě a na vánoční svátky jsme se chystali. Přišel Mikuláš s čertem a  andělem a ozvala se nám před nimi i Barbora. A potom si už jen krátit čekání na Ježíška.

Více zde..   Mikulášská besídka ve ŠD - 6.12.2013 - vloženo (2013-12-18) - družina
Rok s rokem se sešel a my jsme se opět sešli na mikulášské besídce, kterou pro nás připravily paní vychovatelky.

Více zde..   Vánoční zpívání a trhy na zámku - vloženo (2013-12-17) - škola
Ve středu 11.prosince se uskutečnilo vystoupení našich žáků Vánoční zpívání - tentokrát v duchu pohádek. A jak to bylo dál?...klik

Více zde..   Adventní výlet - vloženo (2013-12-17) - škola II.stupeň
Letos jsme navštívili Muzeum betlémů v Třebechovicích pod Orebem. Doporučujeme všem.

Více zde..   Florbalové turnaje - vloženo (2013-11-21) - škola II.stupeň
 Okrsková kola florbalových turnajů pro chlapce i děvčata proběhla v říjnu v Hořicích - hala gymnázia. A jak jsme uspěli?? Klikněte ...

Více zde..   Výtvarná soutěž - vloženo (2013-10-25) - družina
Každý měsíc soutěžíme v kreslení  na určité téma. Dnes jsme kreslili - Podzimní radovánky. Vystavené obrázky hodnotí jednotlivá oddělení sama a pak proběhne vyhodnocení. První tři místa obdrží odměnu a všichni ostatní dostaneme sladkou tečku za práci.

Více zde..    - vloženo (2013-10-25) - družina

Více zde..   Exkurze Praha - vloženo (2013-05-16) - škola II.stupeň
Poznávání našeho hlavního města je tradicí již několik let. Deváťáci poslouchali pozorně výklad a doplňovali připravenou mapku i pracovní list. Další informace po rozkliknutí...

Více zde..   Tři, dva, jedna, start, LETÍME!!!!! - vloženo (2013-05-09) - škola I.stupeň
Poslední dubnový den byl ve znamení čarodějnického reje. Dopoledne začalo čarodějnickým vícebojem, pokračovalo opékáním a závěr byla beseda a živé ukázky plazů. Počasí přálo, rej se vydařil!

Více zde..   Přednáška o hadech - vloženo (2013-05-02) - škola II.stupeň
Jak se naučit něco nového a nebát se hadů - pozvali jsme pana Voňku již potřetí na přednášku i s jeho nádhernými hady.

Více zde..   Dopravní soutěž - vloženo (2013-04-24) - škola II.stupeň
Jestlipak letos někdo mile překvapil v této soutěži?! To se dozvíte ve čtvrtek 25.dubna. Zatím se podívejte na zdařilé fotky.

Více zde..   Velikonoční dílna - vloženo (2013-04-10) - škola II.stupeň
Ve čtvrtek 21.března - prý na první jarní den - jsme se již tradičně sešli na zámku. Horký čaj i káva se velmi hodily. A co jsme vytvářeli? ...podívejte se do galerie

Více zde..   Loutkové divadelní představení pro školku a 1. třídu - divadlo Kozlík - vloženo (2013-04-02) - škola I.stupeň
Jen skončila velikonoční nadílka a prázdniny, ve škole na nás čekalo překvapení v podobě loutkové pohádky. S pohádkou Jak kozlík vysvobodil princeznu ze zakletí k nám zavítaly loutkoherečky s divadélkem Kozlík a krásnými velkými loutkami. Po pohádce jsme se s nimi mohli vyfotografovat.

Více zde..   Rej masek v "Africe" - vloženo (2013-03-07) - škola I.stupeň
Čáry, máry, ententýky,  poletíme do Afriky. Přidežte si čepice, HOP a už jsme v Africe!

Tak začalo sobotní odpoledne 2.3.2013 v prostorách hlavní chodby II. stupně ZŠ, která se proměnila  na africký kontinent a na děti čekaly dvě domorodé AFRIČANKY. Zpočátku z nich měly hlavně malé masky strach, ale zvědavost, tanec a soutěže prolomily tento pocit a bylo veselo. Radost udělala i tombola.

Více zde..   Zápis nových prvňáčků pro šk.rok 2013/2014 - vloženo (2013-03-04) - škola
V polovině února skončil termín zápisu šestiletých dětí do první třídy pro příští školní rok.

V naší škole proběhl zápis 17.1.2013 pod názvem "Pojďte s námi za zvířátky". Se svými rodiči se dostavilo 28 budoucích žáků, v září by mělo přijít 23 prvňáčků.

Více zde..   Zápis nových prvňáčků - vloženo (2013-02-25) - škola I.stupeň
V polovině února skončil termín zápisu šestiletých dětí do první třídy pro příští školní rok.

V naší škole proběhl zápis 17.ledna 2013 pod názvem  "Pojďte s námi za zvířátky". Se svými rodiči se dostavilo 28 budoucích žáků, v září by mělo přijít 23 prvňáčků.

Více zde..   Mikulášská besídka ve ŠD - vloženo (2013-01-11) - družina
Opět po roce jsme se sešli na již tradiční Mikulášské besídce.

Více zde..   Vánoční ladění na zámku - vloženo (2013-01-11) - škola II.stupeň
Tradiční adventní akce - vánoční ladění - se uskutečnila 13.prosince v hojném počtu. A co jsme podnikli? O tom se dočtete dále...

Více zde..   Vánoční dílny - Muzeum Dvůr Králové nad Labem - vloženo (2012-12-14) - škola I.stupeň
        Dne 10.12.2012 žáci 1.- 4. třídy opět navštívili Muzeum ve Dvoře Králové. Nyní to nebyla interaktivní výstava, ale děti sem dnes přijely za účelem vyrobit si vánoční ozdobičky a přáníčka.

Více zde..   ZÁPIS dětí do 1.třídy pro šk.rok 2013/2014 - vloženo (2012-12-12) - škola
Zápis dětí bude proveden na Základní škole v Cerekvici nad Bystřicí ve čtvrtek 17.ledna 2013 v budově I.stupně ZŠ. Zápis s průvodním programem bude zahájen v 15:30h.

Dětem vzhledem k činnostem, které budou vykonávat, doporučujeme dochvilnost a vzít si na přezutí bačkory.

Více zde..   Z činnosti školní družiny - vloženo (2012-11-27) - družina
Mezi oblíbenou hru patří hra Na šipkovanou, při které plníme různé úkoly. Se schováváním začínají děti I. oddělení a pak se střídáme.

O další činnosti se více dozvíte kliknutím na naši fotku.

Více zde..   Interaktivní výstava ve Dvoře Králové - vloženo (2012-11-26) - škola I.stupeň
      Dne 21.11.2012  žáci 2.- 4. třídy navštívili muzeum ve Dvoře Králové n. Labem, kde  proběhla další část z cyklu interaktivních výstav.

 

Více zde..   Beseda se členy Městské policie v Hořicích - vloženo (2012-11-20) - škola II.stupeň
Žáci II.stupně si nejprve poslechli krátkou přednášku o náplni práce policistů a poté se mohli ptát na to, co je zaujalo.

Více zde..   Společně proti negativním vlivům - vloženo (2012-11-14) - škola I.stupeň
Občanské sdružení Harmonia Universalis je naším dlouholetým pomocníkem v prevenci proti negativním vlivů okolí, kterých přibývá. Letošní program byl rozdělen do dvou představení s měsíčním odstupem. Závažná témata byla odlehčena písničkami a scénkami, provázena dobrou náladou a pozitivním vnímáním.

Více zde..   Hasiči mezi dětmi - vloženo (2012-11-12) - škola I.stupeň
Každá změna vítána! Proto jsme rády přijaly nabídku hasičů z Náchoda, kteří přijeli seznámit děti se svou činností. Zaměřili se hlavně na nebezpečí, se kterým se děti mohou setkat v naší vesnici a okolí.

Více zde..   Dýňový podvečer - vloženo (2012-11-08) - škola
Podzimní  radosti nejen pro děti

Než jsme se nadáli, byla tu polovina října  a dozrálé dýně čekaly, co krásného z nich letos vyrobíme. A že bylo co obdivovat!  Zážitky popisujeme dále a obrázky najdete ve fotogalerii.

Více zde..   Drakiáda ve školní družině - vloženo (2012-11-07) - družina
Podzimní počasí nám dnes přálo, tak jsme si mohli splnit dětské podzimní radovánky . Hurá na Drakiádu!

Komu vzlétl nejvýše? Klikni na fotku a následují další fotky.

Více zde..   Škola končí, hurá na prázdniny - vloženo (2012-06-28) - škola I.stupeň
Poslední školní týden je ve znamení "čekání" na prázdniny a hodnocení uplynulého školního roku.

Více zde..   Český ráj - Trosky - vloženo (2012-06-07) - škola II.stupeň
Na školní výlet jsme se vypravili hned se dvěma třídami (5. a 6.) najednou. A co se dělo cestou? To se dozvíte dále ....smiley

Více zde..   Dětský den - vloženo (2012-06-05) - družina
I v tomto školním roce jsme oslavili náš svátek.Paní vychovatelky pro nás připravily zábavné soutěžní odpoledne, které vzhledem k nepříznivému počasí muselo proběhnout v budově školy. Ale i tak jsme si pěkně zařádili.Na závěr jsme všichni dostali odměnu - Popkorn.

Více zde..   Školní výlet národní školy - Praha - vloženo (2012-06-04) - škola I.stupeň
Středeční ráno 23.5.2012 bylo slunečné a nás zastihlo v dobré náladě. Na školní výlet se děti vždycky těší a navíc nás čekalo dobrodružství v podobě opravdového kouzelníka a návrat do pravěku.

Více zde..   POZVÁNKA - vloženo (2012-04-17) - škola
Vážení přátelé, srdečně vás zveme na oslavy 150 let školství, 100 let budovy školy NŠ, 655 let obce a 110 let Sboru dobrovolných hasičů, které se budou konat 12.května 2012. Program si přečtete po kliknutí na foto vlevo!

Více zde..   Velikonoční dílna 29.března 2012 - vloženo (2012-04-04) - škola II.stupeň
Svátky jara jsou asi nejkrásnější v roce, už potřetí jsme se sešli s rodiči i dětmi II.stupně k vytváření výzdoby a příjemnému popovídání.

Více zde..   Velikonoční dílna - vloženo (2012-03-26) - škola II.stupeň
Zdobení kraslic voskovým reliéfem a výroba velikonoční ošatky - ve čtvrtek 29.března od 16 hodin v budově II.stupně pro předem přihlášené účastníky (rodiče s dětmi).

Více zde..   Výprava za zvířátky - 22.12.2011 - vloženo (2012-02-09) - družina
V letošním roce se nám opět podařilo zorganizovat " Výpravu za zvířáty" do lesa.Děti přinesly dle možností jídlo pro zvířátka a ihned jsme po 13 hodině vyrazili. Přestože kolem dokola nebylo po sněhu památky, tak v lese si to děti užily.Po rozvěšení jablíček a nandání kremí do krmelce, se věnovaly hrátkám i na malém množství sněhu.

Více zde..   Zápis do 1.třídy šk.roku 2012-2013 - vloženo (2012-01-23) - škola I.stupeň
HURÁ DO ŠKOLY! Čtvrtek 19.ledna 2012 byl pro předškoláky dnem plným očekávání, protože je čekal zápis do školy. Většina z nich se v 1. třídě byla podívat již týden před tím, ale nyní nebyli jako návštěva, ale jako hlavní aktéři.

Více zde..   My tři králové..... - vloženo (2012-01-09) - škola I.stupeň
V pátek 6. ledna nás po roce navštívili "Tři králové", aby nám popřáli do nového roku 2012 jen vše dobré. Známou písničku " My tři králové jdeme k vám" jsme si s nimi rádi zazpívali a děkujeme za připomenutí staré české tradice.

Více zde..   Vánoce, Vánoce přicházejí - vloženo (2011-12-21) - škola II.stupeň
Adventní čas se chýlí ke konci, Vánoce klepou na dveře a my se opět po roce sešli, abychom je společně s rodiči, známými a přáteli přivítali vystoupením našich současných, a co nás zejména těší, i bývalých žáků.

Více zde..   A je tu Mikuláš! - vloženo (2011-12-15) - škola I.stupeň
V úterý 6.12.2011 nás dopoledne navštívil Mikuláš se svými pomocníky.

Více zde..   Vánoce v Ratobořicích - vloženo (2011-12-14) - škola I.stupeň
Kouzlo staročeských Vánoc na nás dýchlo ve starém mlýně při vystoupení folklorního souboru Barunka z České Skalice.I čerti, kteří nás svým příchodem trochu vystrašili,nás potěšili a připomenuli, co nás brzy čeká.

Více zde..   připravujeme - vloženo (2011-12-13) - škola I.stupeň

Více zde..   Vánoční ladění - vloženo (2011-12-09) - škola II.stupeň
Tradičně jsme se sešli v adventním čase s rodiči i dětmi při společné tvorbě - letos to byl stromeček s přírodninami a klasický svícen na sváteční stůl.

Více zde..   Pomůcky pro NŠ - vloženo (2011-07-01) - škola I.stupeň
Seznam pomůcek a potřeb pro 2. ročník - Sešity: 512 – 10 x, 513 – 8 x, 520 – 2 x, 523 – 1 x (na úkolníček) - sešity nenadepisovat, notový sešit, obaly na sešity, velký obal na M – G, podložka do sešitu) - středně velké obaly na Písanku + Prvouku, obaly na učebnice - 2 x velká folie, 1 x malá, trojúhelník s ryskou, pravítko, vybavený penál (2 x pero, tužky č. 2, 1 x tužka č. 3, guma, ořezávátko), pastelky, fixy, taška k lavici na pevné uvázání - Vv, Pč – vodové a temperové barvy, lepidlo, nůžky, ubrus na lavici, štětce různé síly, 1 velký plochý štětec, nádoba na vodu, barevné papíry, modelína, pastely, hadr, zástěra - Tv – cvičební úbor, sportovní obuv (do tělocvičny nesmí být obuv s černou podrážkou) - bačkory, ručník, toaletní papír, mýdlo, papírové kapesníky Všechny pracovní sešity si žáci hradí sami, vše bude upřesněno v měsíci září Pomůcky pro 3.ročník Sešity nenadepisovat Sešity 523 – 10 krát + obaly Sešity 520 – 1 krát + obal a podložka Úkolníček + obal a obal na ŽK Obaly na učebnice Folie napisovací – 2 malé A5 a 2 velké A4 Pravítko – trojúhelník s ryskou, malé pravítko do penálu na podtrhávání Kružítko (ve druhém pololetí) Tužka č. 1,2, tužka č. 3 nebo mikrotužka (na rýsování) Vybavený penál Kapsář, tašku na TV, přezůvky Výtvarná výchova – pastelky, fixy, suché pastely, voskovky, vodové a temperové barvy, paleta, tuš černá, štětce 2 kulaté, 2 ploché, hadr, nádobu na vodu, pracovní oděv, ubrus na lavici Tělesná výchova – triko, kra?asy, tepláková souprava, obuv do tělocvičny a jinou na ven Hygienické potřeby – toaletní papír, balení papírových kapesníčků, ručník V září se budou hradit pracovní sešity na Aj, Čj, M, Př a Vl cca 300 Kč. SEZNAM POTŘEB PRO 4. ROČNÍK Sešity nenadepisovat Sešity: 523 - 14x 520 - 2x notový sešit – stačí z loňska úkolníček linkovaný blok Obaly na knihy a sešity, velká folie – 2x, malá folie – 2x, trojúhelník s ryskou, pravítko 30 cm, tužky č. 2,3, pero, guma, ořezávátko, taška k lavici, zvýrazňovač Na VV a PV: ubrus, štětce různé síly, vodové a temperové barvy, nádoba na vodu – větší, hadr, lepidlo, nůžky, barevné papíry, voskovky, progresa TV: cvičební úbor, cvičky nebo sálová obuv (světlá podrážka), sportovní obuv Bačkory, ručník, mýdlo, toaletní papír, papírové kapesníky (nejlépe v krabici) Pracovní sešity si žáci hradí sami – podle ceníku nakladatelství (upřesníme v září)

Více zde..   A je tu konec školního roku! - vloženo (2011-06-30) - škola I.stupeň
Konec června = začátek prázdnin, na které děti netrpělivě čekají. Ale znamená také hodnocení uplynulého školního roku a rozloučení se žáky 9. třídy, kteří zakončí povinnou školní docházku.

Více zde..   Filmové představení - PANDA KUNG - FU - vloženo (2011-06-30) - škola I.stupeň
Jednou z odměn na konci školního roku bylo pro všechny děti naší školy filmové představení PANDA KUNG - FU, na jehož vstupné se přispělo každému žáku 40 Kč z fondu Spolku přátel školy. Věříme, že i tento film (původně byl zamluven film Rango) se dětem líbil.

Více zde..   Sportujeme, soutěžíme, tancujeme - vloženo (2011-06-30) - škola I.stupeň
Středa, předposlední školní den, byla od samého rána slunečná. Vyhlašování nejlepších sportovců a řešitelů vědomostní soutěže jsme dokonce museli přesunout do stinnného místa. Abychom načerpali síly do další činnosti, opékali jsme na ohýnku co si kdo přinesl, dodržovali pitný režim a potom rychle na diskotéku.

Více zde..   Exkurze - Čepro - hasiči - vloženo (2011-06-24) - škola I.stupeň
Dne 23.6.2011 žáci 3. a 4. třídy navštívili hasičský útvar na Čepru v Cerekvici.

Více zde..   Na "Pirátské stezce" - vloženo (2011-06-24) - škola I.stupeň
Pátek 24.6. byl pro žáky 5. a 1. třídy dnem pirátů. Pá?áci si totiž připravili pro mladší kamarády "Pirátskou stezku" plnou soutěží, poznávání a zakončenou hledáním pokladu.

Více zde..   Dramatický kroužek se představuje - vloženo (2011-06-14) - škola I.stupeň
Letos nás žáci naší školy a zároveň dramatického kroužku LŠU v Hořicích potěšili pohádkou "O kohoutkovi, který šel na zámek". Představení bylo poutavé a zábavné pro dětského i dospělého diváka.Na dětech, kteří navštěvují kroužek již více let, je vidět velký pokrok.

Více zde..   Známe stará řemesla? - vloženo (2011-06-14) - škola I.stupeň
Takové kování koně a kováře při práci znalo dříve každé venkovské a mnohé městské dítě. A co dnes? Dnes je to vzácnost. Proto jsme rádi využili nabídku pana Málka z Boháňky, navštívili jeho stáje a pozorovali kovářského mistra při práci.

Více zde..   Okolí a historie - bojiště Chlum - vloženo (2011-06-14) - škola I.stupeň
Památník bitvy na Chlumu je historickou dominantou našeho okolí a počátkem července se zde konají rekonstrukce památné bitvy. Proto exkurze do těchto míst patří k červnovým aktivitám starších žáků NŠ.

Více zde..   Pravěká archeologie -Všestary - vloženo (2011-06-13) - škola I.stupeň
19.5.2011 navštívili žáci 3. a 4. třídy skanzen ve Všestarech, který zachycuje pravěký způsob života.

Více zde..   Vzhůru na Kavčí hory - vloženo (2011-06-13) - škola I.stupeň
Dne 23.5.2011 využili žáci 3. a 4. třídy nabídku k exkurzi do České televize. Jako doprovodný program si vybrali představení v Divadle Spejbla a Hurvínka.

Více zde..   Dopravní hřiště v Hořicích opět prověřilo naše čtvr?áky - vloženo (2011-06-13) - škola I.stupeň
Den dětí prožili žáci čtvrté třídy na dopravním hřišti v Hořicích, kde si v letní části dopravní výchovy ověřili znalosti ze zimní teoretické části a doplnili praktickou jízdou na kole.

Více zde..   Městské muzeum v Hořicích a historie Třebovětic - vloženo (2011-06-13) - škola I.stupeň
Městské muzeum v Hořicích představuje u příležitosti 90. výročí výzkumu v Třebověticích výstavu "Příběh středověké tvrze". Žáci 3. a 4. třídy tuto výstavu v rámci doplnění vlastivědného učiva a poznávání okolí školy a svého bydliště navštívili.

Více zde..   Cyklovýlet 7.třídy - vloženo (2011-06-03) - škola II.stupeň
Ne sedm, ale dvanáct statečných vyrazilo na kolách na "tajný" výlet. Všichni ale tušili, že pojedou do lázeňského městečka - Velichovek.Ale kudy tudy dál ?! ...

Více zde..   Sdělení rodičům budoucích prvňáčků - vloženo (2011-05-25) - škola
Oznamuji rodičům žáků 1. roku školní docházky, že Zastupitelstvo obce Cerekvice nad Bystřicí rozhodlo na svém zasedání dne 11.5.2011 o podpoře žáků 1. ročníku. S platností od 1.9.2011 bude obec Cerekvice nad Bystřicí po celý školní rok hradit prvňáčkům školní stravování v jídelně ZŠ Cerekvice nad Bystřicí. Mgr.Jiří Brzek ředitel školy

Více zde..   Modrá víla - divadelní představení - vloženo (2011-04-29) - škola I.stupeň
Poučnou a zábavnou pohádku o negativním vlivu televize na mezilidskou komunikaci připravilo dětem divadlo jednoho herce. Výbornou práci odvedl hlavní aktér - pan L. Peřina. děkujeme

Více zde..   Interaktivní výstava - vloženo (2011-04-29) - škola I.stupeň
Poslední dubnový pátek navštívili žáci 1. - 4. třídy zajímavou výstavu, kterou pro děti připravilo Městské muzeum ve Dvoře Králové. Hlavním tématem bylo aktuální třídění odpadu.

Více zde..   Velikonoční dílna - vloženo (2011-04-26) - škola II.stupeň
Blížily se Velikonoce a my se zase sešli - v úterý 19.dubna zájemci z 5. až 7.třídy i s rodiči. Pustili jsme se do výroby batikovaných vajec, velikonočních věnců a košíčků - čtěte dále.

Více zde..   Jízda zručnosti - vloženo (2011-04-19) - škola I.stupeň
A máme opět měsíc duben. Ten je každoročně věnován dopravní výchově. Vyvrcholením je jízda zručnosti na jízdním kole.

Více zde..   divadelní předtavení - vloženo (2011-04-11) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 31.3.2011 shlédli žáci 1. třídy spolu s dětmi z mateřské školy divadelní představení "Zvířátka ze statku", které pro ně uchystalo Divadlo pro školy z Hradce Králové. Představení bylo nejen poučné, ale i plné překvapení, zvratů a napětí. Děti byly součástí děje a aktivně pomáhaly zdárnému zakončení. Představení doplnilo prvoučné učivo "domácí zvířata a jejich mláďata", které zrovna patří k této jarní době. Herci a loutky pobavili nejen děti, ale i dospělé.

Více zde..   Velikonoční tvoření - vloženo (2011-04-11) - škola I.stupeň
Svátky jara přicházejí letos pozdě, ale i tak začínají klepat na dveře. My jsme jim vyšli naproti a jarní výzdobou jim dveře otevřeli.

Více zde..   Maškarní rej - vloženo (2011-03-16) - škola I.stupeň
I přes fakt, že nelze využít prostory sálu v bývalé "Hospodě", se nám podařilo uskutečnit již tradiční karneval pro děti.Vyzdobená hlavní chodba budovy zámku posloužila jako taneční parket a místo pro soutěže natěšených masek a zároveň jako posezení pro rodiče či jiný doprovod. Nechybělo ani občerstvení a bohatá tombola. Co všechno lze uskutečnit ve škole ?!

Více zde..   Přehrávky pro rodiče a přátele - vloženo (2011-03-16) - škola I.stupeň
V pondělí 14. března v podvečer se v učebně 1. třídy představily svým rodičům a ostatním zájemcům děti, které navštěvují hudební obor (klavír, flétna, akordeon, kytara) LŠU v Hořicích, ale své hodiny mají v prostorách naší školy, kam za nimi jejich vyučující(Jana Kroisová a Jiří Horák) dojíždí. Každý žák měl připraveny skladby a mohl prezentovat své umění před veřejností. A té se sešlo opravdu požehnaně!

Více zde..   Beseda s osvětovým pracovníkem policie ČR - vloženo (2011-03-16) - škola I.stupeň
Z medií se denně dovídáme děsivé informace o tom, jaká nebezpečí číhají na naše děti na každém kroku. Proto jsou žáci neustále poučováni o bezpečnosti při cestě do školy a zpět. Součástí prevence je i beseda s lidmi, kteří jim mohou v nouzi pomoci a mohou jim v této oblasti poskytnout cenné informace.

Více zde..   Projekt - ZDRAVÍ - vloženo (2011-02-23) - škola I.stupeň
Celý měsíc únor věnovali žáci první třídy projektu "ZRAVÍ". Postupně se seznamovali s lidským tělem, s péčí o zdraví a hygienou,s péčí o chrup a životosprávou.Rozeznávali nemoc a úraz, zvládali základní praktické dovednosti v oblasti 1. pomoci, opakovali si chování u lékaře, nakupování v lékárně. Seznámili se s tím, že léky pomáhají, ale mohou i zabíjet. Projekt byl doplněn pohádkovým představením "Jak Kubu rozbolel zub" a pracovním listem "Zdravé zuby", výtvarnými, pracovními, hudebními a pohybovými činnostmi.

Více zde..   Zimní olympiáda - vloženo (2011-02-14) - škola I.stupeň
Děkujeme pá?ákům! Počátek zimy jsme si užili při "Čertovském sportování" a závěr v duchu olympijských her.Poznávali jsme sporty a sportovce a zkusili si, že sport není jen zábava, ale také vynaložené úsilí, dovednasti a rychlost. Čím nás asi kamarádi z páté třídy překvapí příště? Těší se prvňáci

Více zde..   U nás ve školní družině - vloženo (2011-01-26) - družina
Jedna z činností ve ŠD je v zimním období pořádání turnajů ve stolních hrách, které během měsíce března společně vyhodnotíme.

Více zde..   Zápis dětí do 1. třídy - vloženo (2011-01-26) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 20. ledna odpoledne přišli mezi nás do školy budoucí prvňáčci se svými rodiči. Letos na ně čekaly, kromě různých úkolů a paní učitelek, také postavičky oblíbeného Večerníčka, které se o děti po celou dobu staraly a doprovázely je.

Více zde..   Vánoční vystoupení 2010 - vloženo (2011-01-21) - družina
I v letošním roce jsme zatančili na tradičním vánočním vystoupení žáků naší školy a věříme, že i v příštím roce se nám podaří něčím pěkným překvapit.

Více zde..   Vánoční ladění - vloženo (2011-01-14) - škola II.stupeň
Tradiční setkání s dětmi, rodiči i dalšími zájemci o příjemně strávené odpoledne se opět povedlo.

Více zde..   VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ - vloženo (2010-12-21) - škola I.stupeň
I letos jsme se společně těšili na Vánoce.Děti, rodiče, zaměstnanci a přátelé školy.Všichni, bez rozdílu věku a s dobrou náladou.

Více zde..   Shrek - dárek pod stromeček - vloženo (2010-12-21) - škola I.stupeň
V úterý 21.12.2010 jsme navštívili hradecké kino CINESTAR a děti prožívaly se Shrekem jeho poslední dobrodružství. Skončilo pohádkově dobře a mohou přijít Vánoce.

Více zde..   Vánoční tvoření - vloženo (2010-12-13) - škola I.stupeň
Snaha o navození vánoční atmosféry a spolupráce zaměstnanců školy, rodičů a dětí byly hlavní myšlenkou při přípravě "Vánočního tvoření", které se uskutečnilo 7.12. odpoledne a v podvečer ve školní jídelně.

Více zde..   Pohádkový týden - vloženo (2010-12-10) - škola II.stupeň
Letos jsme se připojili k pohádovému týdnu v Jičíně, ale se svými akcemi.

Více zde..   Planetárium - vloženo (2010-12-10) - škola II.stupeň
Tradiční návštěva Planetária v Hradci Králové proběhla 5.října 2010. Exkurze a následné plnění úkolů na planetární stezce určitě zaujalo většinu žáků 6.třídy.

Více zde..   Čertovské soutěžení - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
V pátek 3.12.2010 připravili žáci 5. ročníku pod vedením paní učitelky Málkové "čertovské soutěžení" pro prvňáčky. Ti se zaujetím plnili zadané úkoly , soutěžili, malovali obrázek pro Mikuláše a čertovi slepili řetěz. Jako dárek dostali zdobené perníkové čerty a obrázek. Všichni si užili příjemné dopoledne.

Více zde..   Mikulášská nadílka - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
V pondělí 6.12.2010 navštívila naši školu trojice, na kterou děti netrpělivě a některé trochu se strachem čekaly.Mikuláš, anděl a čert potěšili a nadělovali ve všech našich zařízeních.Děkujeme a za rok nashledanou!

Více zde..   Koncert Pavla Nováka - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
12. listopadu 2010 se žáci NŠ aktivně zúčastnili koncertu Pavla Nováka mladšího, který navázal na sérii yýchovných koncertů svého slavného otce.Koncert byl sestaven z přepracovaných námětů a písní, které už před léty vyšly ve zpěvnících a na nosičích a děti je znají.Všichni byli spokojeni.

Více zde..   Hvězdárna Hradec Králové - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
2.11. 2010 přivítala žáky 3. a 4. třídy hvězdárna, kde byla zajištěna exkurze s odborným výkladem cerekvického občana (zaměstnance hvězdárny) pana Zimy.Na tuto akci měli žáci z předešlých hodin přírodovědy nachystané dotazy k danému tématu. Znalosti pana Zimy a jeho způsob podání jsou pro děti velmi zajímavé a podněcující.Celý výklad je úměrný věku a možnostem dětí.Vhodně doplňuje učivo.

Více zde..   Drakiáda - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
Úterní odpoledne 19.11. 2010 bylo věnováno "letecké" soutěži papírových kamarádů - draků. Účastníků bylo jako každoročně hodně a obloha hýřila všemi barvbami. Počasí vyšlo báječně a foukalo jako na objednávku. Akce byla oslavou podzimních radovánek.

Více zde..   Interaktivní výstava - ptáci - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
V úterý 19.11.2010 navštívili žáci 2. - 4. třídy Muzeum ve Dvoře Králové, kde jsou pořádány velice pěkné akce pro žáky ZŠ. Tentokrát byla výstava věnována tématu "Ptáci". Děti aktivně vyplňovaly pracovní listy, kdy odpovědi na otázky plynuly z výstavy. V závěru byla kontrola a vyhodnocení. Těšíme se na další pěkné akce.

Více zde..   Dopravní výchova - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
Ve středu 15.9. se zúčastnili žáci 4. třídy teoretického i praktického výcviku ...

Více zde..   Bramborový týden - vloženo (2010-12-07) - škola I.stupeň
Třetí říjnový týden byl opět věnován bramborám. Jako každoročně i letos děti tvořily bramborové výrobky, zjiš?ovaly informace o bramborách a také ve školní kuchyni byl jídelníček zaměřený na tuto plodinu. Bramborový týden je u žáků vítán jako zpestření.

Více zde..   Renovace tělocvičny na naší škole - vloženo (2010-09-21) - škola
Máme radost z nové podlahy v tělocvičně.

Více zde..   Pohádkový týden v Cerekvici - vloženo (2010-09-06) - škola
Inspirováni Jičínem, městem pohádky, vytváříme aktivity související s pohádkami.

Více zde..   Cyklovýlet 5.třídy - vloženo (2010-06-29) - škola II.stupeň
Cíl našeho výletu byl Miletín a naučná stezka Karla Jaromíra Erbena...

Více zde..   Dějepisná exkurze - vloženo (2010-06-22) - škola II.stupeň
Návštěva Galerie antického umění v Hostinném obohatila znalosti žáků 6.třídy. Rozklikněte pro více informací.

Více zde..   Školní výlet do - vloženo (2010-06-21) - škola I.stupeň
Úterý 15.6.2010 měli žáci 1. - 4. třídy za "výletní den". Po deštivém pondělku nás probudilo slunečné ráno a my se vydali brouzdat vody Labe do Poděbrad na parník " Jiří z Poděbrad" a časy dávno minulými do skanzenu v Přerově nad Labem.

Více zde..   Výlet 5.tř. a 6.tř. - vloženo (2010-06-18) - škola II.stupeň
Návštěvu výletního areálu v Pěnčíně jsme si užili! Obrázky v galerii!!

Více zde..   7.ročník závodu - vloženo (2010-06-17) - škola I.stupeň
Závod byl z původního termínu 4.6.2010 přeřazen kvůli dešti, tentokrát 11.6.2010jsme museli přečkat velké horko. Na startu se shromáždilo 52 závodníků a o bezproblémový průběh závodu se staralo 16 zaměstnanců školy. Spokojeni byli všichni zúčastnění.

Více zde..   Exkurze - Praha - vloženo (2010-06-04) - škola II.stupeň
Prohlídka Prahy neměla chybu, děti se o vše zajímaly a počasí nám přálo.

Více zde..   TONDA OBAL - aneb TŘÍDĚNÍ ODPADU - vloženo (2010-06-03) - škola I.stupeň
Ve čtvrtek 3.června přijeli do školy zástupci pražské agentury...

Více zde..   Oslava Dne dětí - vloženo (2010-06-01) - škola I.stupeň
1. červen, svátek dětí, jsme chtěli oslavit netradičně, a proto jsme připravili dětem překvapení v podobě ukázky moderního adrenalínového sportu AIRSOFT.Bývalí žáci naší školy - Jana Valentová a Martin Černý se svými kamarády připravili dětem dopoledne plné pohybu, zábavy a radosti z nových poznatků. Děti si vyzkoušely výzbroj a zkusily si zastřílet na terče. Završením akce bylo opékaní a oslava v jednotlivých třídách.

Více zde..   VYBÍJENÁ - vloženo (2010-05-27) - škola II.stupeň
Naši borci ze 6. a 5.třídy se umístili v okresním kole na BRONZOVÉ PŘÍČCE!

Více zde..   Hrajeme si s víčky - vloženo (2010-05-26) - družina
Soutěž v sestavování obrázků z víček - jarní motivy.

Více zde..   Šance nejen pro jilmy - vloženo (2010-05-11) - škola II.stupeň
Účast na projektu - záchrana jilmů a rozšíření biodiverzity. V rámci Dne Země a projektového dne enviromentální výchovy jsme sázeli nové stromečky.

Více zde..   CEA Všestary - vloženo (2010-05-05) - škola II.stupeň
Dne 22.4. a 29.4. navštívili žáci 5.-7.třídy Centrum experimentální archeologie ve Všestarech. A co tam ....??

Více zde..   Velikonoční dílna - vloženo (2010-04-16) - škola II.stupeň
Setkali jsme se na apríla - vytvořili jsme společně s dětmi a rodiči velikonoční výzdobu a inspirovali jsme se zdobením vajíček.

Více zde..   Hry a klamy - vloženo (2010-04-02) - škola II.stupeň
Hráli si malí i velcí, učitelé i žáci.

Více zde..   Vánoční vystoupení 2009 - vloženo (2010-03-12) - družina
Taneční vystoupení dětí, copak nás čeká příští rok?

Více zde..   Vánoční ladění - vloženo (2010-01-22) - škola II.stupeň
Budeme mít novou tradici? Letos se akce vydařila, uvidíme, jak to bude příště!

Více zde..   Zápis žáků do 1.tř. - vloženo (2010-01-22) - škola
A? žije cirkus! Tak už to proběhlo - ve čtvrtek 21.ledna 2010

Více zde..   PLAVECKÝ VÝCVIK - vloženo (2009-05-22) - škola
Všichni se naučili plavat nebo si zdokonalili svůj plavecký styl.

Více zde..   HASIČI v Hradci Králové - vloženo (2009-05-22) - škola
Exkurze u hasičů nám přinesla mnoho zážitků.

Více zde..   Den Země - vloženo (2009-04-30) - škola
Projektový den se uskutečnil 28.dubna 2009.

Více zde..   Velikonoční výstava - vloženo (2009-04-03) - škola
Inspirace pro žáky i učitele, projev šikovnosti.

Více zde..   KARNEVAL - vloženo (2009-03-13) - škola
V sobotu 7.března bylo veselo, pozná se to z fotografií v galerii!

Více zde..   LVZ a škola v přírodě - vloženo (2009-02-04) - škola
Všichni lyžujeme a máme rádi běloučký sníh. Fotografie v galerii.

Více zde..   Vánoční zpívání v kostele Zvěstování P.Marie - vloženo (2008-12-18) - škola
tradiční vystoupení žáků ZŠ Cerekvice n.B. a ZUŠ Hořice. Přiložena je také krátká videoukázka.

Více zde..   DRAKIÁDA - vloženo (2008-10-16) - škola
Konečně jsme se dočkali krásného dne s větrem a draci lítali jak o život.

Více zde..   ZOO Praha - vloženo (2008-06-24) - škola
Na školní výlet do Prahy se těšili žáci 5.,7. a 6.třídy. V ZOO jsou zajímaví živočichové, se kterými se ještě nesetkali. Zážitky byly nezapomenutelné.

Více zde..   OPĚT VYDAŘENÝ REJ MASEK - vloženo (2008-05-30) - škola
I přes poctivou přípravu všech organizátorů byl letošní „Rej masek“, který má dlouhou tradici, silně ohrožen. Kým nebo snad lépe čím?

Více zde..