Prázdniny za:

?
    Základní škola
   Co se děje
   Co se dělo
   Soutěž
   Akce
   Družina
   Projekty
   Kroužky
   Historie
   ÚvodNavštivte naši galerii


00927213


24.05.2019 11:29
proběhla akualizace
aktualit


Elektronické odhlašování obědů:
v provozu


Aktuální teplota:
11.06 °C
Na sluníčku.

 Dnes je sobota 25.května svátek má Viola zítra Filip  

Škola

 Uklízíme Česko, Den, Země

 
22. duben je považován nejen u nás, ale také ve světě jako Den Země. V rámci tohoto svátku se u nás pořádají akce Ukliďme Česko. Naše škola se také připojila již druhým rokem. Děti nafasovaly igelitové pytle a sbíraly odpadky v obci či blízkém okolí. Za necelé dvě hodiny byly pytle plné, mnohdy žáci objevili přímo "poklady".

 
 
Každý člověk by si měl uvědomit, odpad patří na k tomu určená místa, nikoliv se ho zbavovat tím, že ho odhodí, kde se mu zlíbí. Každý chce žít v hezkém prostředí, nikoliv v odpadcích.

 

Škola I.stupeň

 Čarodějnický den

 

V úterý 30. dubna se všechny děti těšily do školy. Čekal je totiž čarodějnický rej masek. Na 1. stupni se sešlo mnoho čarodějů a čarodějnic, asi se chystali na sněm před večerními lety. Nic strašidelného se však nedělo. Žáci se nejprve posilnili buřty, které si opekli, potom absolvovali čarodějnický pětiboj. Počasí přálo, takže nic čarodějnické klání nezkazilo, všichni si dopoledne hezky užili.


 

Škola II.stupeň

 Školní výlet 5.třídy - hlavní město Praha

 

Navštívili jsme Václavské náměstí, metrem jsme přejeli na Malostranskou stanici a pěšky vyrazili na Pražský hrad. V bazilice sv.Jiří jsme obdivovali sloupoví a schodiště, ve Starém královském paláci Vladislavský sál, ale bohužel jsme nemohli nakouknout do chrámu sv. Víta, protože celé dopoledne tam byly obrovské fronty cizinců. Na svačino-oběd jsme se přesunuli k Belvederu, kde byl také nádherný výhled na Prahu. Na zpáteční cestě jsme prošli Zlatou uličku a pak se přesunuli k nádraží, tam jsme dokoupili suvenýry nebo občerstvení a pak domů. Všichni jsme se těšili hlavně na sprchu, ale výlet se nám líbil.


 

Družina

 Malování v parku

 

V parku jsme si rozdali křídy a vytvořili skupinky. Popustili jsme fantazii a  kreslili jsme na své zvolené téma . Po vyhodnocení zdařeného díla jsme obdrželi sladkou odměnu.